MTV EMA 2017: Coldplay najlepszym zespołem rockowym, nagrody dla U2 i 30STM

Maciej Koprowicz
13.11.2017 12:05
MTV EMA 2017: Coldplay najlepszym zespołem rockowym, nagrody dla U2 i 30STM Fot. David Fisher/REX/Shutterstock/EAST NEWS, Aleksandra Degórska/Antyradio.pl, Doug Peters/EMPICS Entertainment/EAST NEWS

W Londynie rozdano MTV Europe Music Awards. W kategorii „Rock” triumfował Coldplay, statuetki zdobyli też U2 i 30 Seconds To Mars.

Stacja MTV coraz mniej ma wspólnego z muzyką, ale jej imprezy wciąż są wielkimi wydarzeniami w muzycznym światku. Choć wręczane przez telewizję nagrody mają coraz mniejszy prestiż i trudno je porównywać z filmowymi Oscarami czy Złotymi Globami, wciąż są istotnym miernikiem popularności gwiazd.

W szczególności dotyczy to nagród, które przyznawane są w wyniku internetowego głosowania fanów, na przykład MTV Europe Music Awards. Gala wręczenia statuetek europejskiego oddziału stacji i jej oddziałów w poszczególnych krajach Starego Kontynentu odbyła się 12 listopada 2017 w SSE Wembley Arena w Londynie.

Impreza była świętem przede wszystkim dla fanów popu, ale MTV wciąż pamięta o muzyce rockowej. W kategorii Best Rock (Najlepszy artysta rockowy) triumfował Coldplay, który pokonał Foo Fighters, Royal Blood, The Killers i U2. Te dwa ostatnie zespoły uświetniły galę swoimi występami.

U2 otrzymał również nagrodę Global Icon, którą odebrał z rąk Jareda Leto. Irlandczykom, podobnie jak innemu nominowanemu zespołowi, Coldplayowi, nie udało się zgarnąć statuetki w kategorii Best Live (Najlepszy artysta koncertowy), która przypadła Edowi Sheeranowi.

Jared Leto także dostał swoje pięć minut na ceremonii – jego zespół 30 Seconds To Mars, który wystąpi na koncercie w Polsce 18 kwietnia 2018 roku w Atlas Arenie w Łodzi, wygrał w kategorii Best Alternative, w pokonanym polu zostawiając Imagine Dragons, Lanę Del Rey, Lorde i The xx. 

Wśród artystów wyróżnionych w kategorii Worldwide Act znalazł się między innymi japoński Babymetal. Jedynie nominacjami musieli zadowolić się Foo Fighters (najlepszy teledysk, za „Run”) i Kings Of Leon (Best World Stage, za najlepszy koncert). W niecodziennej roli wystąpił na gali zespół Prophets Of Rage – wręczył statuetkę najlepszego muzyka hiphopowego Eminemowi.

Swoje nagrody przyznały także regionalne oddziały MTV w poszczególnych krajach. Statuetkę Best Polish Act, czyli dla najlepszego polskiego wykonawcy zdobył Dawid Kwiatkowski, który pokonał Kamila Bednarka, Margaret, Monikę Lewczuk i Natalię Nykiel.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.