U2 ujawnił okładkę i tracklistę albumu „Songs Of Experience”

Maciej Koprowicz
02.11.2017 10:51
U2 ujawnił okładkę i tracklistę albumu „Songs Of Experience” Fot. The Canadian Press/AP/EAST NEWS

Wiemy coraz więcej o 14. albumie studyjnym Bono i spółki, który ukaże się 1 grudnia 2017.

Po trzech latach oczekiwania fani U2 wreszcie doczekają się nowej porcji muzyki od swoich ulubieńców. Irlandczycy przygotowali następcę płyty „Songs Of Innocence” z 2014 roku.

Krążek „Songs Of Experience”, który zapowiadany był jako kontynuacja tamtego albumu, trafi do sklepów 1 grudnia 2017. Zespół w wideo na swoim oficjalnym facebookowym profilu zaprezentował okładkę płyty.

Wyraźnie nawiązuje ona do opracowania graficznego „Songs Of Innocence”, która przedstawiała Larrego Mullena Jr. i jego 18-letniego syna. Okładka ponownie jest w odcieniach szarości i znów przedstawia potomków muzyków U2 – tym razem album ozdobiła fotografia trzymających się za ręce syna Bono, Eli i córki The Edge’a, Sian. Jej autorem jest wieloletni współpracownik Irlandczyków, fotograf i reżyser Anton Corbijn.

W tym samym wideo zespół ujawnił również tracklistę swojego czternastego albumu studyjnego.

 1. „Love Is All We Have Left”
 2. „Lights of Home”
 3. „You're the Best Thing About Me”
 4. „Get Out of Your Own Way”
 5. „American SoulSummer of Love”
 6. „Red Flag Day”
 7. „The Showman (Little More Better)”
 8. „The Little Things That Give You Away”
 9. „LandladyThe Blackout”
 10. „Love Is Bigger Than Anything in Its Way”
 11. „13 (There Is a Light)”

„Songs Of Experience”, zapowiadany utworami „You’re The Best Thing About Me” i „The Blackout”, to zdecydowanie nie był najłatwiejszy album w karierze U2. Muzycy pierwotnie zapowiadali, że ukaże się niedługo po poprzedniku. Jego premiera została jednak znacząco opóźniona. Początkowo członkowie grupy sugerowali, że powodem tego są kwestie techniczne i konieczność przyjrzenia się sytuacji na świecie, ale niedawno Bono zdradził, że tak naprawdę przyczyną opóźnienia była jego poważna choroba.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.