MTV i McDonald's zmieniły logo z okazji Dnia Kobiet

Maciej Koprowicz
08.03.2018 13:35
MTV i McDonald's zmieniły logo z okazji Dnia Kobiet Fot. kadr z wideo

8 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. Do świętowania przyłączają się także stacja MTV i restauracje McDonald's.

Nie tylko w Polsce 8 marca to wyjątkowa data w kalendarzu. Dzień Kobiet świętowany jest na całym świecie, a trudno nie oprzeć się wrażeniu, że w 2018 roku jest celebrowany bardziej niż zwykle.

W ostatnich miesiącach tematem numer jeden w show-businessie jest sytuacja kobiet. Od czasu ujawnienia, że słynny producent z Hollywood, Harvey Weinstein przez dekady molestował aktorki i pracownice, kobiety jeszcze częściej i głośniej domagają się szacunku i równego traktowania przez mężczyzn.

Z okazji Dnia Kobiet stacja telewizyjna MTV (dawniej skrót rozwijano jako Music Television) postanowiła na jeden dzień stać się WTV, czyli Women TV. Zmianie uległo także kultowe logo – „M” została odwrócona i utworzyła literę „W”.

8 marca 2018 w ramówce stacji przez cały dzień pojawiają się także poświęcone kobietom programy. Przez całą dobę muzyczne kanały ze stajni MTV, między innymi MTVU, MTV Classic i MTV Live będą nadawać teledyski do piosenek w wykonaniu kobiet. Oczywiście do akcji przyłączył się także polski oddział MTV.

Amy Doyle, generalny menedżer MTV skomentowała:

Jesteśmy dumni, że wspieramy Międzynarodowy Dzień Kobiet, wzorcowe dzieło ruchu kobiecego i wszystko to, co ono reprezentuje wśród młodych ludzi na całym świecie.

Z okazji Dnia Kobiet swój emblemat odwróci także inna słynna marka z literą „M” w logo. Na podobny co MTV krok zdecydował się McDonald’s. Okolicznościowe logo pojawiły się na zdjęciach profilowych McDonald's w mediach społecznościowych, a niektóre restauracje odwróciły nawet swoje charakterystyczne łuki przed lokalami.

Międzynarodowy Dzień Kobiet

Dzień Kobiet został ustanowiony w 1910 roku przez Międzynarodową Socjalistyczną Konferencję Kobiet. Święto upamiętnia ruch walki o prawa i równouprawnienie kobiet. Po raz pierwszy świętowany był już w 1909 w Nowym Jorku, lecz wówczas obchodzono go 28 lutego. Data 8 marca upamiętnia protest nowojorskich robotnic, który odbył się tego dnia w 1857 roku.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.