"Madonny Kory" trafią na wystawę w Warszawie. Kolekcję będzie można obejrzeć bezpłatnie

Joanna Chojnacka
22.05.2019 16:32
Kora|undefined Fot. VIPHOTO/East News

Kilkanaście Madonn pomalowanych przez Korę trafi do Wolskiego Centrum Kultury w Warszawie. Wystawa odbędzie się w ramach Festiwalu Hipolita i Ludwiki.

Nad ranem 28 lipca 2018 roku zmarła jedna z najważniejszych polskich wokalistek rockowych, Olga Jackowska, znana wszystkim pod pseudonimem Kora. Artystka od wielu lat walczyła z rakiem, jednak i tak jej najbliżsi oraz fani nie byli gotowi na to pożegnanie.

"Madonny Kory" na wystawie w Warszawie w ramach 

Piosenkarka poza śpiewaniem miała także inne pasje. Jedną z nich było malowanie. Przez lata malowała kamienie, pudełka oraz Madonny. Wokalistka Maanam uzbierała całkiem sporą kolekcję figurek Matki Boskiej, którą wkrótce będą mogli obejrzeć jej fani w ramach Festiwalu Hipolita i Ludwiki.

Od 24 maja do 8 czerwca 2019 roku w Wolskim Centrum Kultury w Warszawie pojawi się kilkanaście Madonn autorstwa Kory. Ekspozycje będą uzupełniały fotografie jej syna, Szymona Sipowicza. Podczas wystawy zostanie także wyświetlony teledysk Organka do piosenki "Czarna Madonna", w którym zagrała zmarła artystka.

Przeczytaj także

Każda z pomalowanych figurek dostała od męża Kory specjalne imię. Pośród Madonn znajdziemy Królową Seledynowych Snów, Czerwonych Khmerów czy Bałtyku. Jak czytamy w opisie wydarzenia, malowanie stało się dla piosenkarki rodzajem terapii. Jej syn podkreśla:

Mama miała niespożytą energię, nienawidziła bezczynności. Kiedy w 2013 roku wykryto u niej złośliwy nowotwór, Madonny stały się wytchnieniem, sposobem na rehabilitację, odskocznią. Były wystawiane na aukcjach, np. żółto-niebieska Madonna, w narodowych kolorach Ukrainy trafiła na licytację na rzecz ofiar Majdanu.

Wystawę będzie można oglądać bezpłatnie do dnia urodzin Kory w godzinach 12-19.

Zobacz też: Będzie trasa z muzyką Maanam. Mąż Kory zapowiada koncerty 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.