Martensy dla fanów post-punku. Jak wyglądają buty z okładkami płyt Joy Division i New Order?

Aleksandra Degórska
07.06.2018 13:32
|north Fot. Retna/Photoshot/REPORTER/East News; materiały prasowe

Dr. Martens postanowił zaprezentować buty, które spodobają się wielu melomanom zakochanym w muzyce Brytyjczyków.

Moda na Martensy rozpowszechniła się pod koniec lat 70. dzięki punkom, którzy zakochali się w tych butach. Siłą rzeczy kolejni przedstawiciele takich subkultur, jak goci czy post-punkowcy również sięgali po buty marki Dr. Martens. Powstało również sporo innych firm wzorujących się na tych butach, ale szanujący siebie przedstawiciel undergroundu nosił oryginalne Martensy.

Teraz fani Joy Division i New Order będą mogli pokazać wszystkim, że są fanami tych kapel nie tylko nosząc koszulki z okładkami płyt, ale również odpowiednie buty. Co powiecie na Martensy z grafiką z kultowej płyty „Unknown Pleasures” Joy Division?

Jak widać projektanci zdecydowali się na wtłoczenia w skórze w taki sposób, by odwzorować okładkę stworzoną przez Petera Saville'a. Dr. Martens ma również coś dla fanów mniej mrocznej odsłony muzyków Joy Division - New Order.

Martensy z okładkami płyt New Order

Zobaczcie, jak prezentują się buty z okładkami płyt „Technique” z 1989 oraz słynnymi kwiatkami z albumu „Power, Corruption & Lies” z 1983.

Aż trudno się zdecydować, które buty wybrać. Martensy zakupicie na stronie Dr. Martens za 160 dolarów.

Muzyka i moda

Wbrew pozorom muzyka ma wiele wspólnego z modą - w końcu niejedna gwiazda ma swój niepowtarzalny styl ubioru, który nie można pomylić z żadnych innym. Co więcej muzycy łączą często siły z firmami odzieżowymi i tym sposobem mamy kolekcję Vans z Metallicą czy Converse z linią ubrań i butów zainspirowanych Sex Pistols.

Ciekawostką są również buty Converse z wbudowanym efektem Wah-Wah - ten model to zdecydowanie najbardziej rock'n'rollowy but jaki kiedykolwiek powstał.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.