Meat Loaf: Nie jestem już w stanie śpiewać

Maciej Koprowicz
31.01.2018 16:19
Meat Loaf: Nie jestem już w stanie śpiewać Fot. ROBERT E KLEIN/ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/EAST NEWS

Słynny rockman, znany z bestsellerowego albumu „Bat Out Of Hell” ma bardzo poważne kłopoty ze zdrowiem.

Marvin Lee Aday, znany jako Meat Loaf to jeden z najsłynniejszych rockowych wokalistów ze Stanów Zjednoczonych. Niestety, wygląda na to, że jego kariera zbliża się do końca.

Meat Loaf zasłynął hardrockowo-rock’n’rollowymi utworami o charakterystycznym, patetycznym brzmieniu, za które odpowiadał jego wieloletni współpracownik Jim Steinman. Znakiem rozpoznawczym artysty, którego pseudonim znaczy ni mniej, ni więcej, tylko „klops”, była również pokaźna tusza. Choć w ostatnich latach stracił sporo kilogramów, to najwyraźniej lata otyłości dają mu się teraz we znaki.

70-latek ma poważne problemy z kręgosłupem. Poddał się kilku zabiegom chirurgicznym, ale samodzielne chodzenie sprawia mu duży kłopot – dziś Marvin porusza się przy pomocy chodzika.

Muzyk uważa, że kiepski stan zdrowia uniemożliwia mu śpiewanie. W wywiadzie dla „Rolling Stone” powiedział:

Do śpiewania używa się wszystkiego, a ja już nie mogę tego robić.

Wokalista zarzeka się jednak, że jest twardzielem i będzie walczył, by nadal robić to, co kocha.

Kiedy dorastałem, nauczyłem się być twardy i nigdy nie przestawać. Jestem nie do zdarcia. Raz zostałem uderzony w głowę kijem bilardowym – wtedy po prostu odwróciłem się do kolesia i powiedziałem: „Zrobiłeś duży błąd”. Dostałem w głowę butelką whisky. Ktoś przytrzasnął moją głowę w szafce. 18 razy miałem wstrząs mózgu. I nic, nigdy nic mnie nie położyło na łopatki. Tak, człowieku – nigdy się nie poddaję. Ale moje plecy zwariowały. Chociaż w sumie i tak jestem zwariowany, przez te wszystkie wstrząsy mózgu.

Meat Loaf nie jest może gwiazdą pierwszej wielkości w Polsce, za to w Stanach Zjednoczonych jest niekwestionowaną ikoną popkultury. Największym sukcesem komercyjnym i artystycznym Meat Loafa był debiutancki album „Bat Out Of Hell” z 1977 roku. Na całym świecie sprzedał się w przeszło 43 milionach kopii, co plasuje go na 4. miejscu listy najlepiej sprzedających się albumów muzycznych w historii muzyki, po „Thrillerze” Michaela Jacksona, „Back In Black” AC/DC i „The Dark Side Of The Moon” Pink Floyd.

Z kolei największym przebojem singlowym artysty był utwór „I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That)” z 1993 roku, zaśpiewany z Lorraine Crosby, który dotarł do 1. miejsca na amerykańskiej liście „Billboardu”.

Ostatni album Meat Loafa, „Braver Than We Are” ukazał się w 2016 roku.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.