Megadeth bez bębnów i gitary! To koniec?

Urszula Drabińska
26.11.2014 11:27
Megadeth bez bębnów i gitary! To koniec? Fot. domena publiczna

Dave Mustaine często wyrzuca muzyków ze swojej kapeli – do tego już przywykliśmy. Ale żeby muzycy odchodzili sami!?

Frontman znów się na kogoś wkurzył i już planował kolejną zmianę w składzie? Jeśli tak, to mina musiała mu zrzednąć – perkusista Shawn Drover go ubiegł i odszedł sam.

Po 10 latach zdecydowałem się opuścić Megadeth, żeby realizować swoje własne zainteresowania muzyczne. Chcę podziękować Dave’owi Mustaine’owi i całej rodzinie Megadeth, a również wszystkim wspaniałym fanom zespołu na całym świecie!!!

Muzyk w 2004 roku zastąpił Nicka Menzę. Z kapelą nagrał 4 studyjne płyty: „United Abominations” (2007), „Endgame (2009), „Thirteen” (2011) oraz „Super Collider” (2013).

Zaledwie dzień po perkusiście news miał również gitarzysta Chris Broderick.

Z wielką niechęcią informuję o swoim odejściu z Megadeth, by podążać we własnym muzycznym kierunku. Chcę, żebyście wszyscy wiedzieli, że doceniam akceptację fanów i szacunek, którym mnie darzyli jako członka zespołu przez ostatnie 7 lat, ale to już czas, aby ruszyć dalej. Życzę Dave'owi i wszystkim w Megadeth wszystkiego najlepszego.

Posłuchajcie jednego z ostatnich kawałków, do których dołożyli cegiełkę.

Wiadomość o opuszczeniu szeregów przez perkusistę i gitarzystę spłynęła niedługo po informacji, że Megadeth wyrusza do studia, by nagrać kolejną (piętnastą!) płytę. Jeszcze niedawno bębniarz opowiadał o tym, jak mogłaby wyglądać.

Oręduję zawsze za ciężkim materiałem i to zwykle proponuję zespołowi – trochę więcej przemocy, trochę ciężkości i często szybkości. Tak piszę. (...) Staram się być reprezentantem bardziej szalonej strony, ponieważ to jest częścią mnie, mojego kreatywnego DNA.

Kolejnego albumu z Megadeth już nie nagra. Wszystko wskazuje na to, że jednak muzycznie nie dogadywał się z Mustainem. Chris Broderick mówi otwarcie, że chodzi o różnice w podejściu do twórczości.

Jeszcze nie wiemy, kto ich zastąpi. Ktokolwiek zgodzi się dołączyć do kapeli, z której łatwo wylecieć, zostanie 20. członkiem Megadeth! Shawn Drover tymczasem zachęca, by śledzić jego dalsze muzyczne podróże.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.