Megadeth zaprosi fanów do wirtualnej rzeczywistości

Jakub Gańko
18.12.2015 10:07
|north Fot. Duncan Bryceland / Rex Features / East News + Bóg Pejnta

Grupa Dave'a Mustaine'a ma ambitne plany odnośnie swojego dystopijnego krążka. Jak zamierza przedstawić pięć utworów?

Zapowiadany od kilku miesięcy album „Dystopia” obraca się wokół futurystycznych motywów. Teraz dołączył do nich równie nowoczesny sposób prezentacji utworów „Fatal Illusion”, „Dystopia”, „The Threat Is Real”, „Poisonous Shadows” i „Post American World”. Zespół zapowiedział, że przedstawi je w wirtualnej rzeczywistości.

W projekcie pomoże aktor i reżyser Blair Underwood, występujący na co dzień w serialu „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”. Wirtualne nagrania Megadeth mają się rozgrywać w konwencji, jaką mogliśmy już ujrzeć w klipie do utworu „The Threat Is Real”. Za przygotowanie wirtualnego otoczenia, do którego będą mogli wkroczyć również fani, będzie odpowiadać specjalizująca się w nowoczesnych technologiach firma Next Galaxy Corp.

Dave Mustaine jest podekscytowany nową formą prezentacji swojej muzyki. Inspiracją do przedstawionych wydarzeń były dla niego filmy „Planeta małp” i „12 małp”. Głównym bohaterem historii będzie pomocnik Vica Rattleheada, wieloletniej maskotki zespołu, który pełni rolę cyborga na okładce „Dystopii”. To właśnie jego walka będzie ukazana w specjalnie przygotowanych nagraniach w wirtualnej rzeczywistości.

Pomyślałem, że to będzie naprawdę niezłe, jeśli nie będziemy narzucać ludziom konkretnego przeciwnika. Nie musi być po prostu złym kolesiem - może być na tyle niewinny, by być kimkolwiek: sprzedawcą broni, handlarzem ludźmi - i do tego złym gościem. Nie wiem, czy ktokolwiek z metalowego środowiska próbował wcześniej występów w wirtualnej rzeczywistości.

Fani Megadeth będą mogli wkroczyć do wykreowanego przez zespół świata dzięki zestawowi VR dołączanemu do specjalnego wydania płyty. O ile tego typu eksperymenty były przez lata uznawane za ślepą uliczkę, tak w przeddzień premiery przełomowych okularów do wirtualnej rzeczywistości - jak Oculus Rift czy HTC Vive - grupa Mustaine'a ma szanse odnieść na tym polu sukces. Firma Google udowodniła już swoim Google Cardboard, że tego typu przedsięwzięcia można zrealizować przy pomocy zwykłego kawałka tektury.

„Dystopia” trafi na rynek 22 stycznia 2016 roku. To pierwszy album zespołu nagrany z gitarzystą Kiko Loureiro i perkusistą Chrisem Adlerem, którzy zastąpili Chrisa Brodericka i Shawna Drovera. Znamy okładkę i tracklistę albumu:

megadeth_dystopia Fot. foto: materiały prasowe

Tracklista:

 1. The Threat Is Real
 2. Dystopia
 3. Fatal Illusion
 4. Death From Within
 5. Bullet To The Brain
 6. Post American World
 7. Poisonous Shadows
 8. Conquer or Die!
 9. Lying In State
 10. The Emperor
 11. Foreign Policy

Skorzystacie z zaproszenia do wirtualnej rzeczywistości Megadeth?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.