Metallica pokazała klip do "Master of Puppets". Fani czekali na to 36 lat [WIDEO]

27.07.2022 15:31
Kirk Hammett z Metalliki Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Nowy teledysk do "Master of Puppets" powstał zapewne w związku ze wzrostem popularności utworu Metalliki, który pojawił się w serialu Netfliksa "Stranger Things".

Po kilkudziesięciu latach Metallica w końcu zaprezentowała teledysk do "Master of Puppets". Na pewno ma to związek z pojawieniem się piosenki w serialu "Stranger Things", dzięki czemu singiel przeżywa renesans popularności. "Master of Puppets" trafiło na 17. miejsce Global Spotify chart, 44. Spotify Top 200 na świecie oraz do Top 200 zestawienia w Polsce. Utwór zagościł także na 45 playlistach Top 50 Viral z różnych krajów oraz na 4. pozycji Shazam Global. Jak prezentuje się najnowszy teledysk do przeboju Metalliki?

Polecamy

Metallica pokazała klip do "Master of Puppets". Fani czekali na to 36 lat [WIDEO]

Po kilkudziesięciu latach otrzymaliśmy lyric video do utworu "Master of Puppets", który pochodzi z kultowej już płyty o tym samym tytule z 1986 roku. Oczywiście fani oczekiwaliby czegoś więcej, ale najwidoczniej muzycy Metalliki nie mają ochoty teraz pracować przed kamerami.

Polecamy

W 4. sezonie serialu "Stranger Things" pojawił się nowy bohater - Eddie Munson, który prowadzi klub Dungeons & Dragons w Liceum Hawkins i jest typowym metalowcem. W finałowych odcinkach zagrał przebój Metalliki, dzięki czemu utwór przeżywa swoje drugą młodość.

Muzycy Metalliki tak komentują powrót "Master of Puppets" na szczyty list przebojów:

Sposób, w jaki bracia Duffer wykorzystują muzykę w serialu "Stranger Things", zawsze był na najwyższym poziomie. Dlatego wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, nie tylko dlatego, że „Master of Puppets” pojawi się w serialu, ale również dlatego, że wokół piosenki zbudowano kluczową scenę. Końcowy rezultat przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystko wykonano perfekcyjnie, tak bardzo, że niektórzy fani domyślili się, że chodzi o „Master of Puppets”, gdy obserwowali ruch palców Josepha Quinna jeszcze w trailerze. Czy to nie szalone? Jesteśmy tak istotną częścią historii Eddiego i znajdujemy się w doborowym towarzystwie na soundtracku. To niebywały zaszczyt.
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.