Metallica przekazała ponad 200 tysięcy złotych na rzecz polskiego hospicjum dla dzieci

22.08.2019 16:12
Metallica|north Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

21 sierpnia 2019 roku Metallica wystąpiła w Polsce. W ramach wizyty w naszym kraju muzycy przekazali również sporą sumę jednej z organizacji. 

Metallica to jeden z najbogatszych zespołów metalowych na świecie. Muzycy nadal aktywnie koncertują, a ich majątek rośnie. Artyści stwierdzili, że podzielą się swoim dorobkiem z najbardziej potrzebującymi. Grupa stworzyła fundację All Within My Hand, za pośrednictwem której regularnie przekazują pieniądze różnym organizacjom.

Metallica przekazała pieniądze polskiemu hospicjum

Podczas trasy koncertowej WorldWired promującej najnowszy album formacji, Metallica przekazuje niebagatelne kwoty na rzecz wybranej organizacji działającej w kraju, który zespół aktualnie odwiedza. Rok temu artyści wspomogli polskie Banki Żywności. Tym razem zdecydowali się pomóc dzieciakom chorym na raka.

Przeczytaj także

21 sierpnia 2019 roku przed występem na Stadionie Narodowym w Warszawie, Metallica spotkała się z przedstawicielami Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci. Muzycy przekazali na ich ręce symboliczny czek na ogromną kwotę. Budżet organizacji po wizycie legendy metalu wzrósł o 222 740 złotych.

Muzycy podkreślili, że to warszawska publiczność wsparła hospicjum kupując bilety na koncert Metalliki.

Każdy z naszych polskich fanów, który kupił bilet na warszawski koncert pomógł Metallice zebrać pieniądze na Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, która zajmuje się wspieraniem dzieci, młodziezy oraz młodych dorosłych i ich rodzin podczas walki z rakiem.

Zobacz też: Metallica zagrała koncert w Warszawie [RELACJA + ZDJĘCIA]

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.