Metallica udostępnia pierwsze dźwięki z nowego albumu!

Michał Miernik
31.10.2015 19:12
Metallica udostępnia pierwsze dźwięki z nowego albumu! Fot. kadr w wideo

Od jakiegoś czasu dochodziły do nas głosy, że zespół Metallica w końcu wziął się do roboty i rozpoczął pracę nad kolejną płytą. Dziś usłyszeliśmy pierwsze dźwięki z nowego materiału.

Minęło sporo czasu, odkąd mieliśmy okazję usłyszeć nowe dźwięki w wykonaniu Metalliki. Wydana w 2008 roku płyta „Death Magnetic” pozostaje ostatnim pełnym albumem Jamesa Hetfielda i spółki, jeśli nie liczyć „Lulu” z 2011 roku (który po pierwsze jest traktowany jako wspólny projekt z Lou Reedem, a po drugie jest czymś, o czym większość fanów Metalliki chciałaby jak najszybciej zapomnieć).

Niedawno gitarzysta Kirk Hammett zdradził, że zespołowi podoba się fakt, że może pracować we własnym tempie i nie odczuwa presji czasu. Jednocześnie zapewnił, że muzycy zajmują się tworzeniem nowego materiału. Członkowie fan clubu Metalliki otrzymali potwierdzenie tych słów w krótkim wideo, na którym możemy zobaczyć grającego na gitarze Jamesa Hetfielda i wyraźnie podekscytowanego tym faktem perkusistę Larsa Ulricha:

Film nie jest zbyt długi, ale jest potwierdzeniem tego, o czym od jakiegoś czasu mówili muzycy. Lars Ulrich wyznał, że muzycy przygotowali już 20 numerów. Z kolei Kirk Hammett twierdził, że album jest już skończony w 25-30%, a James Hetfield powiedział, że to, co obecnie tworzy zespół mocno przypomina dokonania z czasów albumu „…And Justice For All”.

Miejmy nadzieję, że Metallica nie każe swoim fanom czekać zbyt długo na premierę kolejnego albumu.

A czy Wy planujecie kupić nową płytę Metalliki, gdy tylko pojawi się ona w sklepach?

Michał Miernik Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.