Metallica wyda nowy album w 2016 roku?

Jakub Gańko
09.11.2015 09:49
Metallica wyda nowy album w 2016 roku? Fot. AP / FOTOLINK / East News

Muzycy Metalliki nie ustają w wypowiedziach o następcy „Death Magnetic” z 2008 roku. Czy nowy materiał usłyszymy w 2016 roku?

Kirk Hammett kolejny raz zapowiedział, czego możemy spodziewać się po 10. albumie studyjnym Metalliki. Wcześniej mówił, że niektóre z nowych kompozycji będą przypominać te z czasów „…And Justice for All”. Teraz dodał:

To będzie coś na wzór „Death Magnetic”, idziemy w tym samym kierunku.

Jego koledzy z zespołu chętnie chwalili się, jak postępują prace nad nowym materiałem i na jakim etapie znajdują się obecnie. Tym razem Hammett nie był skłonny do takich szacunków.

Nie chcę mówić, że skończyliśmy już jedną czy dwie trzecie płyty, bo w każdej chwili może wydarzyć się coś, co zmieni ten stan rzeczy.

Najbardziej nas jednak interesuje, kiedy dostaniemy do rąk skończone wydawnictwo. Oczywiście jest jeszcze znacznie za wcześnie, by mówić o konkretnych terminach, gitarzysta daje jednak ogólne pojęcie, kiedy możemy spodziewać się nowej płyty.

W końcu zobaczycie nowy album Metalliki. Najprawdopodobniej stanie się to jeszcze w 2016 roku, w najgorszym wypadku na początku 2017 roku.

Miejmy nadzieję, że zespół dotrzyma tego wcześniejszego terminu. W końcu jeszcze w marcu 2015 roku Lars Ulrich twierdził, że Metallica ma już 20 gotowych piosenek. O nowym materiale wypowiadał się też James Hetfield, mieliśmy już okazję również usłyszeć pierwsze dźwięki ze studia.

Ostatnim albumem w dorobku zespołu pozostaje „Death Magnetic” z 2008 roku. Trzy lata później ukazała się płyta „Lulu” nagrana we współpracy z Lou Reedem - wielu fanów wolałoby jednak nie wspominać o tym wydawnictwie.

Myślicie, że Hammett i spółka zdążą wypuścić nową płytę jeszcze w 2016 roku?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.