Metallica zagrała kolejny koncert-niespodziankę. Zobaczcie nagrania z klubowego występu

22.09.2021 13:46
Metallica zagrała kolejny koncert-niespodziankę. Zobaczcie nagrania z klubowego występu Fot. Vladimir Astapkovich/SPUTNIK Russia/East News

Grupa tym razem wystąpiła w Chicago. Ich koncert odbył się w klubie, w którym nie występowali od 1983 roku! Zobaczcie nagrania z tego nostalgicznego wieczoru.

Metallica na kolejnym koncercie-niespodziance

Kilka dni po koncercie w San Francisco, Metallica postanowiła przygotować kolejną niespodziankę dla swoich fanów i 20 września postanowiła pojawić się w Chicago, gdzie zagrała koncert w klubie Metro. Co ciekawe, był to ich pierwszy występ w tym miejscu od 1983 roku, kiedy światło dzienne dopiero co ujrzał ich debiut w postaci "Kill 'Em All".

Koncert znów został zapowiedziany zaledwie kilka godzin przed planowanym występem, a tym razem bilety kosztowały dokładnie 19,83 dolara, by uczcić rok, kiedy Metallica ostatnio grała w klubie. Jak nietrudno się domyślić, zespół wyprzedał 1100-osobową miejscówkę w niecałą godzinę.

To było dużo fajniejsze, niż się spodziewaliśmy! Dlatego postanowiliśmy to zrobić znowu. Tym razem zagramy w Chicago i pojawimy się w klubie Metro przy ulicy Clark... Będziemy tu pierwszy raz od 1983 roku!

Polecamy

Zespół znów zagrał 16 kawałków, zmieniając nieco setlistę, którą usłyszeli fani w San Francisco - wśród niesłyszanych kawałków pojawiło się "Cyanide", "Through The Never", "Welcome Home", czy "Battery". Poniżej możecie zobaczyć nagrania z koncertu oraz segment informacyjny, który lokalny CBS poświęcił imprezie:

Setlista z koncertu Metalliki w Chicago:

 1. Whiplash
 2. Ride The Lightning
 3. Harvester Of Sorrow
 4. Cyanide
 5. Through The Never
 6. One
 7. Sad But True
 8. Moth Into Flame
 9. Welcome Home (Sanitarium)
 10. For Whom The Bell Tolls
 11. Whiskey In The Jar
 12. Fade To Black
 13. Master Of Puppets
 14. Hardwired
 15. Fuel
 16. Seek & Destroy
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.