Metalowe emotikony na smartfony

Robert Skowronski
27.02.2016 13:48
|north Fot. metalemoji.com

Metal nosi się w sercu, ale można go mieć również na smartfonie. Jak wyglądają emotikony dla fanów ciężkiego grania?

Wyrażenie emocji za pomocą wysyłanych telefonem obrazków dla osób, w których duszach grają przesterowane gitary, nie było do tej pory proste. Światełkiem w tunelu stała się Finlandia - Skandynawowie ostatecznie wiedzą jaka muzyka jest dobra - gdzie powstała elektroniczna ikona na potrzeby corocznego kalendarza adwentowego wykonywanego na zlecenie tamtejszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

Zobacz także: Co oznacza xD?

 

Również goci nie mieli na co narzekać, gdyż także doczekali się własnych emotikon. Choć w przypadku tej subkultury ten zabieg wydaje się sprawą życia i śmierci. Wiecznie smutni i ze złamanym sercem, bez możliwości „pikselowego” wyrażania emocji. Ponure myśli gotów mogłyby ich doprowadzić na skraj załamania.

Przyszła też pora na metalowców. Teraz będą już mogli wklejać w wiadomości tekstowe gitary, kostuchy, wzmacniacze, pieszczochy czy ramoneski. Można wieść życie prawdziwego metalowca moshując przy każdej nadarzającej się okazji, ale o wizerunek swojego telefonu też by należało zadbać. Zobaczcie jak prezentują się emotikony dla prawdziwych metali:

Emotikony można pobrać na iPhone'a za 0,99 dolara (wymagany jest iOS 9.0 lub nowszy), zaś na smartfony z systemem Android za 4 zł. Za grafiki odpowiedzialna jest Lisen Haglund, zaś za aplikację Daniel Saidi. Interesujące jest to, że posiadacze urządzeń z nadgryzionym jabłkiem mogą ściągnąć emotikony, jeżeli ukończyli 12 lat, w przypadku posiadaczy Androida wymóg wiekowy jest podniesiony do 18 lat.

Grafiki wysyłane są jako zdjęcia, nie zaś tekst. Dlatego muszą one zostać zapisane w folderze z fotografiami. Wszystko, jak zapewniają twórcy, było testowane na Nexusie 7 z Androidem Marshmallow i na telefonie LG z Androidem Lollipop.

Jak Wam się podobają metalowe emotikony?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.