Miley Cyrus, Dave Gahan i Ghost na płycie z coverami Metalliki. Posłuchaj ''The Metallica Blacklist"

10.09.2021 09:49
Metallica Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Z okazji 30. rocznicy ukazania się "Czarnego Albumu" Metallica wydała reedycję swojego kultowego krążka oraz płytę z coverami w wykonananiu znanych muzyków. Jak brzmi ten album?

„Metallica”, „The Black Album” lub po prostu czarny album – piąty album Metalliki w zremasterowanej wersji trafił 10 września do sprzedaży cyfrowej i fizycznej. Tego samego dnia w cyfrze ukazało się również wyjątkowe wydawnictwo „The Metallica Blacklist” (fizyczne wydania albumu 1 października) z coverami nagranymi przez znanych artystów. Jak brzmi ten krążek?

Polecamy

Miley Cyrus, Dave Gahan i Ghost na płycie z coverami Metalliki. Posłuchaj ''The Metallica Blacklist" 

Metallica świętuje 30-lecie kultowego czarnego albumu specjalną zremasterowaną reedycją oraz albumem „The Metallica Blacklist”, na którym znajdują się aż 53 covery utworów z „Black Albumu” w zaskakujących wydaniach. Na płycie usłyszymy Miley Cyrus, Sama Fendera, St. Vincent, IDLES, J Balvina, Volbeat, Royal Blood, wokalistę Depeche Mode i wielu innych. 

Posłuchaj podcastu

Warto wspomnieć, że 100% zysków ze sprzedaży „The Metallica Blacklist” trafi do 52 organizacji charytatywnych. Zasilą w podziale po połowie: organizację wybraną przez artystę coverującego oraz fundację All Within My Hands, założoną przez zespół w 2017 roku.

Polecamy

Po premierze w 1991 album zatytułowany po prostu „Metallica” zapewnił grupie #1 w co najmniej 10 krajach, w tym cztery tygodnie z rzędu na szczycie list sprzedaży w USA. Single „Enter Sandman”, „The Unforgiven”, „Nothing Else Matters”, „Wherever I May Roam” oraz „Sad But True” rozbrzmiewały w każdej stacji radiowej i telewizyjnej. Album spotkał się nie tylko z ciepłym przyjęciem fanów, ale też krytyków.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.