Motorhead świętuje 40-lecie albumu "Iron Fist" za pomocą niewydanego wcześniej wideo z grupą

06.09.2022 16:54
Motorhead świętuje 40-lecie albumu "Iron Fist" za pomocą niewydanego wcześniej wideo z grupą Fot. AFP PHOTO / FILES / GEORGES GOBET/East News

Premiera specjalnego wydania albumu "Iron Fist'" odbędzie się już 23 września 2022 roku. Z tej okazji zespół przygotował prawdziwą perełkę: nigdy niepublikowany film z udziałem Motorhead.

Motorhead pokazał specjalne wideo z okazji 40-lecia krążka Iron Fist

W sieci pojawił się bowiem nigdy niepublikowany, odrestaurowany film z instrumentalną wersją demówki kawałka "Ripsaw Teardown".

Polecamy

Wideo zobaczycie poniżej:

Po nagraniu albumu, a przed trasą promocyjną, zespół borykał się z problemem czym zastąpić i "przebić" wielki bombowiec, z którego obecności na scenie słynęły koncerty Motorhead. Pomysł filmu przyszedł wraz z legendarną już sesją zdjęciową. Nick Mead stworzył wideo, które było mieszanką klimatów filmów grozy, horrorów typu B i Monthy Pythona. 

Kręcony w lasach Hertfordshire film pokazuje zespół ubrany w średniowieczne zbroje i noszącym na głowach hełmy zrobione na wzór "maskotki" zespołu, czyli bojowej świni - Snaggletooth, a na dłoniach mają założone żelazne rękawice: tytułowe Iron Fist... Podróżują po ciemnym lesie wypełnionym alkoholem i bronią, w którym giną rycerze i królowie, a opłakują ich przerażone białogłowy.

Polecamy

Krótki film miał być wstępem koncertów Motorhead na trasie "Iron Fist". Oryginalnie nagrywano je z zamiarem połączenia z utworem Gustava Holsta "Mars, Bringer Of War", teraz wydane zostanie jako tło do wcześniej niewydanego instrumentalnego demo "Ripsaw Teardown".

W 40. rocznicę jego wydania BMG wznawia "Iron Fist", żeby przywrócić mu należne miejsce w panteonie najlepszych albumów Motörhead. Album wydany zostanie w wersji deluxe - 3 winylowe wydanie zawierać będzie: 

  • zremasterowany album,
  • niepublikowane nagrania demo i wersje alternatywne,
  • pełny, nigdy niepublikowany koncert 'Live at Glasgow Apollo' z 1982 r.,
  • książeczka okładkowa w twardej oprawie.

Premiera "Iron Fist" przewidziana jest na 23 września 2022 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.