Motyw z „Gwiezdnych wojen” zagrany przez człowieka-orkiestrę

Aleksandra Degórska
08.12.2015 16:07
Motyw z „Gwiezdnych wojen” zagrany przez człowieka-orkiestrę Fot. kadr z wideo

Chcieć to móc! Ten gitarzysta udowodnił, że nie jest potrzebny cały zespół, by wykonać utwór ze słynnego filmu.

Nowe dzieło o galaktycznych przygodach ukaże się w polskich kinach już 18 grudnia 2015 roku. Fani odliczają dni do premiery, w pośpiechu kupują bilety na seans, gadżety i wszystko, co związane jest z tym kultowym obrazem.

Tymczasem inny wielbiciel „Gwiezdnych wojen” postanowił złożyć hołd filmowi w dosyć ciekawy sposób. Znudziły się Wam nudne interpretacje głównego motywu z tego obrazu? Gitarzysta wpadł na nietuzinkowy pomysł i przy okazji pochwalił się swoimi muzycznymi umiejętnościami.

Wydawałoby się, że nic nie może zastąpić oryginalnego orkiestrowego wykonania tego utworu. Ten pogląd obalił Cooper Carter, który sam na gitarze wykonał całą kompozycją dokładnie odgrywając każdą partię orkiestralną. To wszystko zagrał na 9 gitarach zmieniając 12 koszulek nawiązujących oczywiście do „Gwiezdnych wojen”.

W nagraniu muzyk pokazuje, jak gra wszystkie elementy tego utworu. Dzięki temu można sobie uzmysłowić, jak bardzo skomplikowaną kompozycją jest ten dobrze znany wszystkim filmowy motyw.

Posłuchajcie, jak artysta poradził sobie z tym zadaniem:

Ciekawe co na taką wersję powiedziałby kompozytor tego dzieła John Williams?

Ostatnio również spekulowano, że reżyser J. J. Abrams nawiązał podczas tworzenia jednej z postaci do kapeli Beastie Boys. Również Mike Shinoda z Linkin Park jest fanem filmu i stworzył własnego stormtroopera. Jak widać, miłość do „Gwiezdnych wojen” nie zna granic.

Jak Wam się podoba filmowy motyw wykonany przez Coopera Cartera?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.