Muniek opublikował nowy singiel "Krajobraz z wilgą i ludzie"

07.10.2019 16:32
Muniek Staszczyk|undefined Fot. Mateusz Jagielski/East News

Muniek Staszczyk opublikował kolejny singiel z nadchodzącej płyty "Syn Miasta". To jedyny cover, który znajdzie się na albumie.

W lipcu 2019 roku na fanpage'u T.Love/Muniek pojawiła się informacja, że lider formacji zachorował podczas pobytu w Londynie i trafił do szpitala. Okazało się, że muzyk miał wylew i musiał odwołać zaplanowane koncerty. Obiecał fanom, że wróci na scenę dopiero w 2020 roku. Staszczyk musi skupić się na rehabilitacji i powrocie do zdrowia. Menedżer artysty, Paweł Walicki uspokaja wielbicieli muzyka, że artysta ma się coraz lepiej, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Muniek z singlem "Krajobraz z wilgą i ludzie"

18 października 2019 roku Muniek Staszczyk wyda solową płytę "Syn Miasta". Materiał promował singiel "Pola", do którego powstał także teledysk. W klipie pojawiła się znana aktorka, Agata Buzek. Tym razem Muniek Staszczyk zaprezentował jedyny cover, który znajdzie się na jego nowej płycie. 

Przeczytaj także

Wokalista T.Love wybrał kompozycję "Krajobraz z wilgą i ludzie" Marka Grechuty. Wierni fani muzyka znają już jego interpretację utworu, jednak teraz możemy usłyszeć numer nagrany z muzykami, którzy współtworzą solowy album Muńka. Nową wersję coveru można znaleźć na platformie streamingowej TIDAL. 

"Krajobraz z wilgą i ludzie" to utwór pochodzący z 1972 roku. Kompozycja trafiła na album "Droga za widnokres" Marka Grechuty, który jako pierwszy został nagrany bez zespołu Anawa.

Zobacz też: Kasia Nosowska i Muniek Staszczyk w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Jak wypadły występy sobowtórów? 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.