Muse martwy w środku w nowym singlu

Urszula Drabińska
24.03.2015 08:00
Muse martwy w środku w nowym singlu Fot. kadr z wideo

Posłuchajcie singla „Dead Inside”, od którego zaczyna się cała historia płyty „Drones”.

Po muzycznym wprowadzeniu do najnowszego albumu i bardzo gitarowym, powracającym do korzeni utworze „Psycho”, Muse postanowił przybliżyć fanom tematykę poruszoną na nadchodzącym krążku. Wokalista i gitarzysta Matt Bellamy opowiada o otwierającej go ścieżce.

To tu zaczyna się cała historia albumu. Protagonista traci nadzieję i staje się „martwy w środku” [ang. „Dead Inside”], a z tego powodu również wrażliwy na mroczne siły przedstawione w „Psycho”. O nich jest kilka następnych utworów na tej płycie, poprzedzających ostateczną ucieczkę, bunt i przezwyciężenie tych sił.

Poznajcie punkt wyjścia nowego wydawnictwa Anglików.

Teledysk, podobnie jak do poznanego wcześniej utworu, stworzył wieloletni współpracownik zespołu, Tom Kirk.

Frontman grupy przypomina, o czym jest cała płyta.

Dla mnie „Drones” to metafora psychopatów, którzy wyzwalają psychopatyczne zachowania, od których nie ma ratunku. Świat jest rządzony przez Drony wykorzystujące Drony, które zmieniają nas w Drony. „Drones” to podróż człowieka.

Wydawnictwo pojawi się w sklepach 8 czerwca 2015 roku. Kilka dni później, 14 czerwca, Muse zagra w Warszawie podczas Orange Warsaw Festival.

Tracklista „Drones”:

 1. Dead Inside
 2. [Drill Sergeant]
 3. Psycho
 4. Mercy
 5. Reapers
 6. The Handler
 7. [JFK]
 8. Defector
 9. Revolt
 10. Aftermath
 11. The Globalist
 12. Drones
Muse_Drones-okładka
Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.