Muse pokazał cyberpunkowy klip do „Something Human”

Aleksandra Degórska
19.07.2018 16:36
Muse z klipem do Something Human|undefined Fot. kadr z wideo

Czy fani Muse będą zadowoleni z tej piosenki? Przekonajcie się sami!

W lutym 2018 roku trio Muse zaprezentowało singiel „Thought Contagion”. Nadszedł czas na kolejny singiel „Something Human”, który dotychczas poznaliśmy w okrojonej, akustycznej wersji. Numer zapowiada ósmą płytę kapeli, która ukaże się w listopadzie 2018 roku.
Nowa kompozycja opowiada o tym, jak ważna jest potrzeba zresetowania się. Muzycy Muse jak zwykle zatroszczyli się, aby piosenka otrzymała ciekawą oprawę w postaci klipu. Reżyserem teledysku jest dobrze znany Lance Drake, odpowiedzialny m.in. za dwa ostatnie klipy Muse.

Jak tłumaczy reżyser:

Chcieliśmy kontynuować historię rozpoczętą w poprzednich teledyskach do singli „Dig Down” i „Thought Contagion”. Zagłębić się w ten sam świat i śledzić to, co dalej dzieje się z Mattem, Dominikiem i Chrisem. Świat, w którym coś tak prostego jak zwrócenie kasety video do wypożyczalni staje się fantastyczną przygodą.

Muse pokazał teledysk do „Something Human”

Matt Bellamy ujawnił, że „Something Human” była pierwszą piosenką, jaką napisał po zakończeniu tournée promującego wydaną w 2015 roku płytę „Drones”:
 

Życie na trasie może nieźle dać w kość i ujawnić w człowieku jego wewnętrzną bestię. Utwór i teledysk mówią o tym, jak tę bestię okiełznać i wrócić do czegoś ludzkiego.

Ostatnia płyta Muse to „Drones” z 2015 roku. Zadebiutowała na pierwszym miejscu w 21. krajach, w tym na szczycie w USA. Album został nagrodzony Grammy, drugim w historii Anglików. Wydane dotychczas płyty Muse sprzedały się w ponad 20 mln egzemplarzy na świecie.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.