Matt Bellamy: „Drones" najlepszą płytą Muse

Robert Skowronski
13.05.2015 09:53
Matt Bellamy: „Drones" najlepszą płytą Muse Fot. Gilbert Flores/Broadimage/East News

Matt Bellamy, wokalista Muse, wyznaje, że nowa płyta grupy zwali słuchaczy z nóg. Co takiego ma uczynić „Drones" tak wyjątkowym?

Album ma się ukazać 8 czerwca 2015 roku, a zapowiadającym go singlami są utwory „Dead Inside" i „Psycho". Zdaniem wokalisty najświeższy materiał ma być tak dobry, że jeśli ktoś dopiero chce się zapoznać z twórczością Muse powinien zacząć od tego wydawnictwa:

Przez jakiś czas nie mogłem powiedzieć, że to najlepsze na co nas stać. Teraz mogę już to przyznać. Czujcie się wolni w kwestii rozpoczęcia słuchania Muse od tej płyty.

Jak ma brzmieć „Drones"? Czy zespół pójdzie w zupełnie nowym kierunku, będzie kontynuował ten rozpoczęty 3 lata temu na „The 2nd Law", a może wróci do swoich korzeni? Bellamy ma na to odpowiedź:

Na poprzednim krążku dużo eksperymentowaliśmy, wyszliśmy poza nasz gatunek wkraczając w muzykę elektroniczną. Pomyśleliśmy, że teraz dobrze by było wrócić do bardziej rockowego brzmienia.

Inspiracją do powstania „Drones" była książka autorstwa profesora Briana Glyna Williamsa, „Predators: The CIA's Drone War On Al Qaeda". Motywacją dla zespołu przy komponowaniu było zaś to, że byli w stanie odegrać cały materiał bez elektronicznych dodatków i sampli:

Chcieliśmy wrócić do procesu pisania muzyki z początku naszej kariery. Do czasów, kiedy byliśmy zespołem składającym się z trzech elementów - gitary, basu i perkusji. Do niedawna przecież więcej czasu spędzaliśmy za konsoletą w studiu niż na wspólnym graniu. Patrząc na nasze poprzednie albumy dochodzę do wniosku, że na każdym było coraz mniej piosenek, które bylibyśmy w stanie odegrać na żywo.

Przypominamy jak będzie wyglądała okładka nowej płyty:

Nowy album Muse najlepszym w karierze

Tracklista „Drones":

 1. Dead Inside
 2. [Drill Sergeant]
 3. Psycho
 4. Mercy
 5. Reapers
 6. The Handler
 7. [JFK]
 8. Defector
 9. Revolt
 10. Aftermath
 11. The Globalist
 12. Drones

Muse wystąpi już 14 czerwca w Warszawie w ramach Orange Warsaw Festival. Wybieracie się na koncert?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.