Muzycy, którzy przerwali koncerty, by pomóc swoim fanom

Maciej Koprowicz
17.08.2017 15:17
Muzycy, którzy przerwali koncerty, by pomóc swoim fanom Fot. kadr z wideo

Jeśli jesteś wielką gwiazdą rocka i na twoje występy przychodzą tłumy ludzi, jesteś odpowiedzialny za ich bezpieczeństwo. Przekonajcie się, którzy muzycy okazali się „dobrymi ziomkami” i uratowali swoich fanów.

Koncerty najpopularniejszych wykonawców gromadzą zwykle po kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset tysięcy słuchaczy spragnionych muzyki. Nie jest łatwo zapanować nad takim gigantycznym tłumem. W takim zbiorowisku nietrudno o wypadki i niebezpieczne incydenty, a czasem nad sytuacją nie potrafi zapanować nawet ochrona widowiska. Jedyną osobą, która ma prawdziwą władzę nad taką masą ludzi, jest frontman występujący na scenie.

Prawdziwy lider zespołu skupia się nie tylko na poprawnym odgrywaniu swoich kompozycji. Musi mieć też oko na to, co dzieje się na widowni, by w razie potrzeby natychmiast zareagować. Jeśli widzi, że sprawa jest poważna, nie powinien wahać się z przerwaniem koncertu. Zdrowie i bezpieczeństwo fanów są przecież najważniejsze.

Wiele gwiazd rocka miało dzięki swojej czujności okazję do zaprezentowania prawdziwego oddania fanom. Jedni pomagali widzom, którzy doznali urazów. Inni wyciągali z opresji napastowane w tłumie kobiety. Jeszcze inni bez skrupułów wyrzucali z koncertu osoby, które zagrażały bezpieczeństwu reszty słuchaczy. Bohaterstwem wykazali się m.in. M. Shadows (Avenged Sevenfold), Eddie Vedder (Pearl Jam), Sully Erna (Godsmack), Kurt Cobain (Nirvana), Dave Grohl (Foo Fighters), Chester Bennington i Mike Shinoda (Linkin Park) oraz Matt Heafy (Trivium). Zobaczcie, jak pomogli swoim fanom:

Dla prawdziwego artysty fan to absolutna świętość. W jego obronie są gotowi na wszystko. Niedawno Brendan Ekstrom z Circa Survive przerwał koncert i zszedł ze sceny, by wziąć obronę dziewczynę napastowaną przez jednego z widzów. Z kolei muzycy Attili pobili się z ochroniarzami, którzy byli zbyt agresywni wobec słuchaczy.

Jednym z najbardziej oddanych fanom muzyków jest Sully Erna. Lider Godsmack wystąpi z solowym repertuarem 23 września 2017 we Wrocławiu w klubie A2 i 24 września 2017 w Łodzi w klubie Wytwórnia.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.