Muzyka metalowa vs licealiści. Czy rozpoznali Rammsteina?

11.06.2019 14:58
Foto: kadr z wideo Fot. kadr z wideo "MUZYKA METALOWA VS LICEALIŚCI | DZIKIE UCHO"

Grupka nastolatków została poproszona o wzięcie udziału w doświadczeniu. Młodzi mieli odsłuchać metalową piosenkę, a następnie wskazać jej tytuł i wykonawcę. Efekty nie były powalające.

Uczestnicy odsłuchali między innymi utwory Rammsteina, BEHEMOTHA i Black Sabbath. Jak się okazało, mimo kilku wyjątków mieli gigantyczne problemy ze wskazaniem wykonawcy danej piosenki. W przypadku tytułów kilkukrotnie udało im się zwyczajnie strzelić.

Muzyka metalowa vs licealiści

Czego się dowiedzieliśmy dzięki temu eksperymentowi, oprócz tego, że żaden z badanych nie miał większego pojęcia o muzyce metalowej? Rammstein jest z całą pewnością najbardziej rozpoznawalnym niemieckim zespołem metalowym, a pojęcie polskiego metalu wydaje się być dla licealistów abstrakcją. Możliwe, że metal zwyczajnie nie trafia w gusta współczesnych nastolatków, którzy preferują inny rodzaj muzyki. Aczkolwiek należy zaznaczyć, że jedna z uczestniczek wyraziła chęć nadrobienia zaległości.

Przeczytaj także

Oto kilka wybranych komentarzy, które padły w trakcie testu:

[Rammstein – przyp. red.] Brzmi jak moja mama, gdy nie zrobię czegoś o co mnie poprosiła.

Czy to jest Rammstein? To jedyny niemiecki zespół jaki znam. Ale nie znam tytułu. Dla mnie każda piosenka Rammsteina brzmi tak samo.

Nigdy nie sądziłem, że istnieje coś takiego jak polski metal.

Jeśli podobają wam się tego typu nagrania, polecamy również wideo przedstawiające studentów oceniających muzykę lat 70. i 80. oraz młode dziewczyny po raz pierwszy słuchające metalu

 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.