Na sprzedaż trafiło 6 pukli włosów Kurta Cobaina. Cena naprawdę zaskakuje!

07.05.2021 15:10
Na sprzedaż trafiło 6 pukli włosów Kurta Cobaina. Cena naprawdę zaskakuje! Fot. HOLLANDSE HOOGTE/East News

W dobie kryptowalut, kart płatniczych i wspomnień nagrywanych kamerami, czasami warto mieć jakieś "namacalne" pamiątki... Czasami te są jednak nieco makabryczne.

Na sprzedaż trafiły włosy Kurta Cobaina

Aż 6 pukli włosów Kurta Cobaina trafi na sprzedaż w ramach aukcji z pamiątkami muzycznymi od takich zespołów, jak Nirvana, Led Zeppelin, czy The Beatles. Włosy Cobaina pochodzą z 1989 roku, a dzięki opisowi aukcji możemy się dowiedzieć, jakim cudem przetrwały tyle lat. 

Polecamy

Włosy są dostępne w ramach aukcji "Amazing Music Auction", która rozpoczęła się 6 maja i zakończy się 15 maja na stronie Iconic Auctions. Włosy zostały oczywiście sfotografowane przez firmę, więc macie pewność, że nie kupujecie "kota w worku". Jak czytamy w opisie kuriozalnej aukcji:

Ten jedyny w rodzaju artefakt jest kompletnie nowy na rynku i zawiera pełny rodowód - zdjęcia Kurta z kobietą, która obcinała włosy, a także zdjęcie z samego ścinania ikonicznej blond czupryny.

Polecamy

Jak czytamy, "szczęśliwą" fryzjerką była przyjaciółka Cobaina, Tessa Osbourne, która poznała wokalistę w Wielkiej Brytani podczas trasy koncertowej "Bleach" (jeszcze przed przełomowym albumem "Nevermind"). Kobieta następnie przekazała pukiel włosów artystce z Seattle, Nicoli DePolo. Dodała do niej certyfikat autentyczności wraz ze zdjęciami.

DePolo opowiedziała o całej sytuacji na łamach aukcji:

Tessa poznała Kurta w Anglii, gdzie spędzali ze sobą czas podczas trasy "Bleach". Nirvana była całkiem popularna w tym kraju i Osbourne chyba czuła, że Kurt stanie się ikoną muzyki. To ona go ostrzygła i pokazała mi nawet zdjęcia, że wycięła mu z dobre 7 cali włosów (mowa o prawie 18 centymetrach włosów - przyp. red). Reszta jest historią.

Włosy przetrwały w ten sposób do dzisiaj, a teraz mogą zmienić właściciela - cena początkowa wynosi 2,5 tysiąca dolarów, a włosy (o długości około 6,5 centymetra) znajdziecie na stronie Iconic Auctions.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.