Które piosenki są najczęściej grane na pogrzebach? TOP 10 rockowych przebojów

06.05.2019
Aktualizacja: 06.05.2019 13:42
Muzyka na pogrzebie|undefined Fot. : shutterstock.com

Pionierski dom pogrzebowy w Wielkiej Brytanii opublikował listę piosenek, które są najczęściej puszczane na pogrzebach. Jesteście ciekawi, jacy wykonawcy pojawili się w tym zestawieniu? Wszystkie informacje znajdziecie poniżej.

Odtwarzanie ulubionych utworów zmarłego na pogrzebie staje się coraz popularniejsze. Kilka dni temu dom pogrzebowy w Wielkiej Brytanii, Co-op Funeralcare, opublikował listę piosenek, które są najczęściej grane podczas ostatniego pożegnania. Na pierwszym miejscu znalazł się Frank Sinatra z utworem "My Way", a tuż za nim "Time To Say Goodbye" Andrea Boccelli i "Over The Rainbow" Evy Cassidy. Oczywiście nie zabrakło także zestawienia 10 rockowych utworów, które najczęściej można usłyszeć na pogrzebach.

Muzyka na pogrzebach: Queen, Guns N' Roses, Areosmith w czołówce

Przeczytaj także

Każdy z nas wie, że muzyka wpływa na nastrój, który panuje na w takich momentach. Badania dowodzą, że ok. 55% osób odczuwa nostalgię, 34% jest smutnych, a reszta uznała, że jest szczęśliwa i kiedy słyszy znaną piosenkę, robi im się przyjemniej. Ponad 27% osób chciałoby, żeby na ich ostatnim pożegnaniu grała muzyka. To miałoby na celu rozweselić zgromadzonych. Ankietowani przyznali również, że pragnęliby, żeby ich pogrzeb nie kojarzył się źle, podaje Co-operative.coop.

Które utwory rockowych zespołów są najczęściej grane na pogrzebach? Okazuje się, że na pierwszy miejscu jest Led Zeppelin z utworem "Stairway To Heaven", tuż za nim "Bat Out Of Hell" Meatloaf i słynny utwór Aerosmith "Don't Wanna Miss A Thing". Kto jeszcze znalazł się na liście?

Na czwartym i piątym miejscu znalazł się zespół Queen z utworami "Who Wants To Live Forever" i "The Show Must Go On". Tuż za nimi do zestawienia wskoczył Guns N' Roses "Knocking On Heavens Door", a tuż za nim zespół Pink Floyd z utworem "Wish You Were Here". Kto znalazł się na ósmym miejscu? AC/DC "Highway To Hell", a po tym popularnym zespołem na listę ponownie wszedł zespół Queen z "Another One Bites The Dust" i "Bohemian Rhapsody".

Zobacz także: >>Utwory Guns N' Roses i The Beach Boys na pogrzebie Charlesa Mansona<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.