Napij się piwa Trooper Red 'N' Black od Iron Maiden

Jakub Gańko
21.03.2016 16:54
Napij się piwa Trooper Red 'N' Black od Iron Maiden Fot. materiały prasowe

Piłeś Troopera? Piłeś Troopera 666? To prawdopodobnie zainteresuje Cię też najnowszy porter Trooper Red 'N' Black...

„A kiedy leżałem tam, wpatrując się w niebo, a moje ciało odrętwiało i zaschło mi w gardle, leżałem tak zapomniany i samotny...” I wtedy właśnie Iron Maiden zapowiedział kolejne piwo z doskonale nam już znanej i cenionej linii Trooper. Po pierwszym produkcie tej marki (również w wersji puszkowej) oraz mocniejszej wersji Trooper 666 przyszła pora na... coś jeszcze mocniejszego: Trooper Red ‘N’ Black.

Nowa limitowana edycja piwa jest po raz kolejny owocem współpracy Bruce'a Dickinsona i Robinsons Brewery - nie ma co się dziwić, skoro alkohol sygnowany marką Iron Maiden stanowi ponad połowę produkcji tej firmy. Tym razem sięgnięto do samych korzeni browaru i spróbowano odwzorować jedną z jego najstarszych receptur, sięgającą jeszcze 1850 roku.

Bruce Dickinson i Martyn Weeks z Robinsons Brewery po raz kolejny spełnili oczekiwania fanów i postawili na jeszcze mocniejszy trunek niż poprzednio. Butelkowa wersja będzie miała 6.8%, natomiast beczkowana - 5.8%.

Lubię myśleć o smaku w niestandardowy sposób. Stouty i portery były dla mnie dziewiczym terytorium, więc kierowałem się własnym instynktem. Mamy z Martynem nadzieję, że obraliśmy nowy kierunek w dziedzinie klasycznego piwa, który w miły, lecz i niespodziewany sposób połechce kubeczki smakowe fanów ale.

Biorąc pod uwagę powodzenie poprzednich piw, nowa marka - nawiązująca do tytułu utworu „The Red and the Black” z płyty „The Book of Souls” - z pewnością okaże się kolejnym sukcesem. Alkohol ma łączyć czekoladę ze słodem kryształowym, co powinno mu zapewnić posmak palonego słodu i karmelu. Używany od 1942 szczep drożdży zapewni rozgrzewające nuty lukrecji i miodu. John Robinson jest przekonany, że w takim wydaniu zachwyci najwybredniejszych smakoszy.

Miliony pint, które sprzedaliśmy w 55 krajach na całym świecie, zapewniły Trooperowi fenomenalny sukces. W 2015 roku wypuściliśmy specjalnie na życzenie fanów Trooper 666. Rok później z dumą zaprezentujemy Wam kolejną limitowaną edycję, która poszerzy markę Trooper na wciąż ewoluującym i tętniącym życiem rynku piwnym.

Robinsons Brewery planuje rozpocząć przyjmowanie hurtowych zamówień przedpremierowych jeszcze w marcu 2016 roku, aby piwo było dostępne w tym samym momencie we wszystkich możliwych zakątkach świata. Premiera przewidywana jest na jesień 2016.

Czekacie na nowego Troopera?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.