Natalia Przybysz wydała album z tekstami Kory. Czy fanom zmarłej wokalistki spodoba się taka płyta?

11.03.2022 11:34
Natalia Przybysz Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Posłuchajcie, jak prezentuje się najnowsza płyta Natalii Przybysz z materiałem Kory.

11 marca ukazał się nowy album Natalii Przybysz zatytułowany "Zaczynam się od miłości". Płyta zawiera niezaśpiewane dotąd teksty Kory z muzyką skomponowaną przez Natalię oraz jej zespół. Do sieci trafił również teledysk do utworu "Jest miłość" w reżyserii Silvii Pogody.

Polecamy

Natalia Przybysz wydała album z tekstami Kory. Czy fanom zmarłej wokalistki spodoba się taka płyta?

Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii niewydane dotąd w formie piosenek zapiski legendarnej wokalistki. Tytuł "Zaczynam się od miłości" stanowi parafrazę tytułu zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki. Kamil Sipowicz:

Miłość zaczyna się od miłości - zbiór tekstów do niepowstałych za życia Kory piosenek nabrał życia dzięki Natalii Przybysz. To ona sama je odnalazła, ułożyła w całości i z miłością zaśpiewała. Dzięki niej miłosna poezja Kory żyje. Jest niczym papierowy kwiat, który rzucony w eter rozkwita.

Płyta zawiera niezaśpiewane wcześniej teksty Kory z muzyką skomponowaną i wykonaną przez Natalię Przybysz oraz jej zespół - Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza. Obok siedmiu tekstów kory na płycie znajdują się dwie autorskie piosenki Natalii – „Zew” o terapeutycznych działaniach przyrody podczas pandemii oraz „Jest Miłość” o obcowaniu z twórczą energią drugiej kobiety.

Posłuchajcie, jak prezentuje się najnowszy album Przybysz:

Posłuchaj podcastu

Premierze albumu towarzyszy teledysk do piosenki “Jest miłość” w reżyserii Silvii Pogody. Utwór opowiada o spotkaniu z tekstami i mocą Kory, dlatego klip pokazuje niewerbalne spotkanie z mocą Kobiet. Na planie pojawiły się wyjątkowe gościnie – m.in. Maria Dębska, Ilona Ostrowska czy Silvia Pogoda.

Do współpracy przy wizualnej oprawie płyty zaproszona została Silvia Pogoda – autorka wszystkich zdjęć oraz teledysków.

Polecamy

12 marca w warszawskim Faktycznym Domu Kultury odbędzie się wyjątkowa wystawa rękopisów Kory, na podstawie których powstał album. Będzie to także okazja do spotkania z Natalią Przybysz i Kamilem Sipowiczem.

26 marca startuje trasa koncertowa promująca płytę "Zaczynam się od miłości". Natalia Przybysz wraz z zespołem odwiedzą Katowice, Kraków, Wrocław, Zieloną Górę, Poznań, Bydgoszcz, Warszawę, Gdańsk, Łódź oraz Radzymin. Więcej informacji oraz bilety na stronie www.ebilet.pl.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.