Nergal nawołuje fanów do apostazji. Opublikował naznaczanie noworodków gorącym żelazem

04.11.2020 09:36
Adam Nergal Darski|undefined Fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Adam Nergal Darski nie ukrywa swojej niechęci do instytucji kościoła. Muzyk opublikował na swoim Instagramie apel do fanów: "Dokonajcie apostazji".

Nergal opublikował na swoim Instagramie kontrowersyjny obraz, na którym widzimy naznaczonego rozpalonym żelazem noworodka. Wpis namawia wszystkich jego fanów do wystąpienia z kościoła i zdecydowania się na apostazję.

Nergal namawia fanów do apostazji

Na polskich ulicach od dwóch tygodni trwają strajki. To reakcja społeczeństwa na decyzję Trybunału Konstytucyjnego na temat zaostrzenia prawa aborcyjnego w naszym kraju. Zrezygnowanie z kompromisu, który obowiązywał w Polsce od niemal 30 lat, spotkało się z entuzjazmem głów kościoła, które jednomyślnie oznajmiły, że w sporze "wygrało życie". Taka postawa skierowała demonstracje kobiet również przeciwko polskiemu kościołowi katolickiemu.

Nergal: Dokonajcie apostazji!

W sieci nagle wzrosła liczba wyszukiwań słowa "apostazja" oraz frazy "jak dokonać apostazji". Powstały dziesiątki artykułów zawierających instrukcje, jak oficjalnie przestać figurować w dokumentach jako katolik. Dowodzi to, że wielu wiernych podjęło temat wystąpienia z kościoła. Moment wykorzystał Nergal, lider grupy Behemoth, który na ten krok zdecydował się już dawno, a nawet nazwał budzącym postrach u duchownych słowem jedną z płyt zespołu.

Przeczytaj także

To nie tajemnica, że Adam Nergal Darski nie jest fanem koscioła. Muzyk wielokrotnie podkreślał zarówno w swoich mediach społecznościowych jak i w twórczości, że instytucja jest szkodliwa i należy się od niej odłączyć. Tym razem ponowił apel do fanów.

Na swoim profilu na Instagramie umieścił obraz, na którym widać dwie postaci naznaczające noworodka rozpalonym żelazem. Wypalają one na ciele dziecka znak rybki, który jest symbolem chrześcijaństwa. Jest to metafora wczesnego aktu chrztu, który w religii katolickiej odbywa się, zanim dziecko może o sobie świadomie decydować.

Nergal do wymownego obrazka dodał jeszcze równie wymowne słowa:

Wszystko zaczyna się tutaj, na początku Twojego życia. Indoktrynacja ma różne nazwy i twarze, ale wywołane nią szkody są tak samo niszczycielskie. Istnieje związek między dzisiejszym kryzysem społecznym, protestami w Polsce i poza nią... nie możesz stworzyć w pełni demokratycznego kraju z religią zakorzeniona głęboko w polityce. Dlatego zerwij ciężar duchowego zniewolenia. Dokonaj apostazji!

 

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.