Nergal wyśmiewa hasło „Bóg, honor, ojczyzna” na nowych paszportach

Joanna Chojnacka
08.11.2018 13:44
Adam Nergal Darski|undefined Fot. Leszek Kotarba/East News

Wzory nowych polskich paszportów budzą wiele kontrowersji. Nie podobają się także liderowi Behemotha, który ostro je skrytykował.

Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości wprowadzono zmiany w wyglądzie polskich paszportów. Każda osoba, która złoży wniosek o nowy dokument, zauważy na jego kartach grafiki z postaciami, miejscami i symbolami, które mają związek z odzyskaniem niepodległości przez nasz kraj.

Jednak największe kontrowersje budzi zmiana na stronie paszportu, gdzie widnieją dane i zdjęcie właściciela. Na nowych dokumentach zobaczymy również dewizę Wojska Polskiego „Bóg, honor, ojczyzna”, które kłóci się z ideą świeckiego państwa.

Nergal wyśmiewa nowe wzory paszportów

Do osób oburzonych nowymi wzorami paszportów należy lider grupy Behemoth, Adam Nergal Darski, który podzielił się swoją opinią o dokumentach na swoim Instagramie:

Polska. Nowoczesny, świecki kraj?! Serio?! To państwo wydało właśnie nowe paszporty z hasłem „Bóg, honor, ojczyzna” na pierwszej stronie. To kolejny powód, żeby wstydzić się za poczynania obecnego rządu.

Oprócz tego muzyk porównał Polskę do III Rzeszy, sugerując, że zamiast angielskiego „homeland”  na paszporcie powinien pojawić się napis „fatherland”. Lider Behemoth porównuje także obecnego prezydenta Polski do marionetki.

Kontrowersje w Polsce wokół Nergala

To nie pierwszy i na pewno nie ostatni mocny komentarz Nergala dotyczący polskiej rzeczywistości. Całkiem niedawno muzyk stwierdził w wywiadzie, że jest on potrzebny Polsce, aby mogła się rozwijać. Z kolei 20 września 2018 roku sąd apelacyjny uchylił wyrok uniewinniający lidera grupy Behemoth oskarżonego o publicznie znieważenie polskiego godła i ponownie skierował sprawę do prokuratury. Fanki Adama za to dostały od muzyka oryginalny prezent z okazji Dnia Kobiet, o którym było głośno jeszcze wiele tygodni po święcie. Nergal zaśpiewał kobietom piosenkę "Marcowy kwiatek" wymachując Jezusem przybitym do sztucznego penisa.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.