Nie żyje legendarny fotograf Steve Schapiro. Robił zdjęcia Davida Bowiego i Muhammada Alego

17.01.2022 23:36
Nie żyje legendarny fotograf Steve Schapiro. Robił zdjęcia Davida Bowiego i Muhammada Alego Fot. PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Smutne wieści zza oceanu - w wieku 87 lat zmarł Steve Schapiro, legendarny fotograf, który zasłynął z portretów Bowiego, Alego, czy Streisand.

Nie żyje legendarny fotograf, autor portretów Bowiego

Jak podaje The Sun, w wieku 87 lat zmarł Steve Schapiro. Legendarny fotograf zmagał się z rakiem trzustki. Dokumentalista i artysta zasłynął zdjęciami największych gwiazd świata rozrywki, portretując Davida Bowiego, Muhammada Alego, czy Barbarę Streisand. Odszedł otoczony przez rodzinę w swoim domu w Chicago w sobotę, 15 stycznia 2022 roku.

To jemu również możemy zawdzięczyć ikoniczne zdjęcia z ruchu przeciw segregacji rasowej w latach 60. Schapiro był obecny podczas Marszu na Waszyngton w 1963 roku, gdzie przedstawił światu doktora Martina Luthera Kinga, a także robił zdjęcia podczas jego zabójstwa w 1968 roku.

Schapiro był również zaangażowany w tworzenie plakatów filmowych - jak podaje The Hollywood Reporter, fotograf stworzył materiały promujące "Taxi Drivera" z 1976 roku, czy "Ryzykowny interes" z 1983 roku.

W 2007 roku na rynku pojawiła się książka "Schapiro's Heroes", w której fotograf podzielił się swoimi najlepszymi zdjęciami i portretami ikon świata rozrywki - tam pojawiły się fotosy Bowiego, Alego, czy Barbary Streisand.

Artystę pożegnali reprezentanci świata rozrywki - reżyser Ava DuVernay napisała, że "Schapiro był kluczową postacią w walce o równouprawnienie", a oficjalna strona Bowiego na Twitterze podziękowała mu za wszystkie zdjęcia wokalisty. 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.