Nie żyje organizator Woodstocku. Michael Lang miał 77 lat

10.01.2022 11:49
Woodstock Fot. shutterstock.com; zdjęcie poglądowe

W wieku 77 lat zmarł współtwórca festiwalu Woodstock, Michael Lang.

Jak podaje PAP, w wieku 77 lat w szpitalu zmarł współtwórca legendarnego festiwalu Woodstock, Michael Lang. Mężczyzna walczył z nowotworem, miał chłoniaka nieziarniczego - poinformował w niedzielę rzecznik rodziny. "Był absolutnie historyczną osobowością i świetnym człowiekiem. Obie te cechy idą w parze" - powiedział AP Michael Pagnotta.

Polecamy

Nie żyje organizator Woodstocku. Michael Lang miał 77 lat

Michael Lang wraz z Artiem Kornfeldem, Johnem Robertsem i Joelem Rosenmanem zorganizowali pierwszy festiwal Woodstock latem 1969 roku. Trwała wówczas wojna w Wietnamie, która skłoniła niezadowolonych młodych Amerykanów do odwrócenia się od tradycyjnych obyczajów i eksperymentowania z nowym stylem życia - przypomina AP.

Na pierwszy festiwal do miejscowości Bethel, około 80 kilometrów od Nowego Jorku, zjechało około 400 tys. osób. Na głównej scenie, ustawionej na ziemi należącej do farmera Maxa Yasgura, wystąpiło ponad 30 wykonawców, w tym Jimi Hendrix, Carlos Santana, The Who i Jefferson Airplane.

"Od samego początku wierzyłem, że jeśli dobrze i z sercem wykonamy swoją robotę (...) ludzie ujawnią swoje wyższe ja i stworzą coś niesamowitego" - napisał Lang w książce "The Road to Woodstock", opublikowanej w 2009 roku.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.