Nine Inch Nails „płonie jasnością” w singlu z „Not the Actual Events”

Jakub Gańko
22.12.2016 09:13
Nine Inch Nails „płonie jasnością” w singlu z „Not the Actual Events” Fot. materiały prasowe

Trent Reznor dotrzymał słowa i właśnie udostępnił następcę „Hesitation Marks” z 2013 roku. Posłuchajcie pierwszego utworu z „Not the Actual Events”.

Pod koniec 2015 roku lider Nine Inch Nails zapowiedział, że rok 2016 będzie należał do nowego materiału jego zespołu. Choć na przestrzeni ostatni miesięcy faktycznie wydał m.in. ścieżkę dźwiękową do filmu „Before the Flood” Leonardo DiCaprio i specjalnie skomponowany kawałek dla NASA, nadzieje na pełnoprawne dzieło sygnowane logiem NIN powoli wygasały. Muzyk na szczęście nie rzucał słów na wiatr.

16 grudnia 2016 roku Reznor niespodziewanie zapowiedział EP-kę pod tajemniczym tytułem „Not the Actual Events”. Fani od razu doszukali się podobieństw w jej ascetycznej oprawie graficznej do koncertowego wydawnictwa „And All That Could Have Been” z 2002 roku, a szczególnie towarzyszącej jego limitowanej edycji płyty „Still”. Zapał podsyciły słowa Reznora, który opisywał bardzo nietypowy materiał...

To nieprzyjemna, trudna do zgłębienia płyta, którą po prostu musieliśmy nagrać. Zdecydowaliśmy się na format EP-ki, ponieważ był najbardziej odpowiedni dla tej historii.

Co ciekawe, lider Nine Inch Nails zdradził również, że w projekcie obecnie towarzyszy mu Atticus Ross - wieloletni współpracownik, z którym stworzył m.in. nagrodzony Oscarem soundtrack do „The Social Network” Davida Finchera - uspokoił jednak od razu, że ich nowe wspólne dzieło będzie się znacznie różnić od tego, co tworzyli razem na potrzeby kina.

Możemy się o tym przekonać na własne uszy dzięki udostępnionemu singlowi „Burning Bright (Field on Fire)”:

Choć premierę EP-ki „Not the Actual Events” zapowiedziano na 23 grudnia 2016 roku - można ją zamawiać w formie cyfrowej oraz na winylu ze strony nin.com - materiał został przedpremierowo zaprezentowany w audycji Zane'a Lowe'a w stacji Beats 1 należącej do usługi Apple Music. Osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe, mogą również pobrać już cały materiał w formie cyfrowej.

Poniżej zamieszczamy szczegóły tego wydawnictwa.

nottheactualevents Fot. foto: materiały prasowe

Tracklista:

  1. Branches / Bones  
  2. Dear World,  
  3. She's Gone Away  
  4. The Idea of You
  5. Burning Bright (Field on Fire)

Oprócz premierowego materiału na stronie zespołu zapowiedziano również wznowienia klasycznych albumów „Broken”, „The Downward Spiral” i „The Fragile” na płytach winylowych, a także specjalne limitowane wydawnictwo „The Fragile: Deviations 1”, zawierające na czterech czarnych krążkach wersje instrumentalne i niepublikowane wcześniej odrzuty z sesji dzieła Reznora z 1999 roku. Wszystkie można już zamawiać przedpremierowo.

Jak Wam się podoba nowy kawałek Nine Inch Nails?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.