Trent Reznor w utworze do filmu z Leonardo DiCaprio

Aleksandra Degórska
07.10.2016 10:58
|north Fot. Shooting Star / Sipa USA / East News; AFP / East News

Nowy numer Nine Inch Nails? Nic z tego! Muzyk jak na razie udostępnił krótki fragment kawałka, który powstał z myślą o dokumencie z Leonardo DiCaprio.

Pod koniec 2015 roku muzyczny świat miał powód do radości, bowiem Trent Reznor ogłosił, że w 2016 pojawi się nowy materiał Nine Inch Nails oraz jeszcze coś innego. Teraz już wiemy, że miał na myśli kolejny soundtrack.

„Before the Flood” to dokument dotyczący zmian klimatycznych. Za reżyserię filmu odpowiada Fisher Stevens, który pokazał kampanię Leonardo DiCaprio mającą na celu zwiększenie świadomości na temat zagrożeń spowodowanych zmianami klimatu. Akcja wiąże się ze stanowiskiem aktora jako Posłańca Pokoju ONZ.

Trent Reznor, Atticus Ross, Mogwai oraz argentyński kompozytor Gustavo Santaolalla - to właśnie oni są odpowiedzialni za ścieżkę dźwiękową tego dokumentu.

Lider Nine Inch Nails opublikował krótki fragment utworu „A minute to breath”, który stworzył wraz z Atticusem Rossem.

Film zostanie wyświetlony 21 października 2016 roku w kinach w Nowym Jorku oraz Los Angeles, zaś 30 października 2016 zostanie pokazany na kanale National Geographic Channel w 171 krajach w 45 językach.

Zobaczcie również trailer tego filmu:

Trent Reznor wraz z Atticusem Rossem zaangażowali się również w inny projekt. Muzycy stworzą soundtrack do filmu „Patriots Day” w reżyserii Petera Berga. Obraz dotyczy zamachu podczas maratonu w Bostonie w 2013 roku. Film pojawi się 21 grudnia 2016, zaś do szerszej publiczności trafi 13 stycznia 2016.

Co natomiast z Nine Inch Nails? Nadzieja umiera ostatnia. Jeden z wielbicieli zapytał pod zdjęciem Reznora co z nową płytą, która miała się ukazać jeszcze w 2016 roku. Lider kapeli postanowił napisać krótką odpowiedź:

2016 rok jeszcze się nie skończył.

Co więcej Trent Reznor zaangażował się również w stworzenie dla NASA utworu z odgłosami Jowisza. Miejmy nadzieję, że mimo licznych projektów muzyk znajdzie czas na wydanie nowego wydawnictwa Nine Inch Nails. 

Jak oceniacie utwór „A minute to breath”?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.