Nowy album Taco Hemingwaya. Czy „Europa” bardzo różni się od „Jarmarku”?

04.09.2020 09:38
Nowy album Taco Hemingwaya. Czy „Europa” bardzo różni się od „Jarmarku”?   Fot. Krzysztof Kaniewski/REPORTER/East News

Filip Szcześniak, znany słuchaczom najlepiej jako Taco Hemingway, nie zwalnia tempa. Dziś na rynku ukazał się jego drugi letni album, zatytułowany „Europa”. O krążku było wiadomo od końca lipca, gdy w swoje urodziny, 29.07, artysta ogłosił tracklisty obu krążków. Teraz oba ujrzały światło dzienne.

Tydzień temu, tj. w piątek 28 sierpnia, Taco Hemingway znienacka wypuścił krążek „Jarmark” do serwisów streamingowych oraz na swoją stronę internetową. Dzisiaj, tj. w piątek 4 września, oficjalnie wypuścił płytę „Europa”. Od dzisiaj też oba wydawnictwa są dostępne także w fizycznej wersji na sklepowych półkach.

Przeczytaj także

„Z jednej strony Jarmark, z drugiej Europa”

Koncept wydania dwóch płyt, utrzymanych w różnej stylizacji, artysta zapowiedział już na początku lipca, gdy nieoczekiwanie do serwisów streamingowych trafił jego utwór „Polskie Tango”. Już wtedy artysta mówił, że: „Z jednej strony Jarmark, z drugiej Europa”, kwitując w ten sposób obecną sytuację Polski, ale jak się później okazało – prowadząc także skrzętny marketing dla swoich nowych płyt.

Liczni goście

„Europa” powstawała równolegle z „Jarmarkiem”, choć utrzymana jest w nieco innym stylu niż poprzedni album Hemingwaya. Na krążku znów znalazło się sporo gości, w tym (m.in) Zeppy Zep, Keeko, Oki, Deemz, czy Bedoes.

Przeczytaj także

Tak jak poprzednio, kawałki zostały wyprodukowane przez kilku producentów, co czasami słychać w warstwie muzycznej utworów.

„Europa” – posłuchaj nowej płyty

Tak, jak w przypadku „Jarmarku” wydaniu płyty towarzyszyła słowna zapowiedź ze strony artysty, tak teraz pojawienie się krążka ogłasza tylko prosty post i tekst „EUROPA LP OUT NOW”.

Czytaj także: To najprawdopodobniej najstarsza znana piosenka na świecie. Utwór ma niemal 3,5 tysiąca lat.

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.