OFF Festival 2020 odwołany. Tegoroczna edycja przesunięta o rok ze względów bezpieczeństwa

07.05.2020 15:53
OFF Festival 2020 odwołany. Tegoroczna edycja przesunięta o rok ze względów bezpieczeństwa Fot. . Marcin Gizycki/East News (zdjęcie poglądowe)

To lato miało obfitować w wielkie gwiazdy i wspaniałe festiwale muzyczne, ale z powodu pandemii koronawirusa kolejne imprezy masowe zmuszone są odwołać swoje edycje. Teraz do grona festiwali, które przesuną się o rok, dołączył OFF Festival.

Właśnie ogłoszono, że OFF Festival 2020 nie odbędzie się z powodu obostrzeń, związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniana się koronawirusa, czytamy w oficjalnym ogłoszeniu organizatorów imprezy.

Nowa data festiwalu

OFF Festival 2020 nie odbędzie się w tym roku. Jednak wraz z informacją na ten temat organizatorzy podali nową datę festiwalu. Jest to 6-8 sierpnia 2021.

Przeczytaj także

Oświadczenie organizatorów 

Specjalne ogłoszenie pojawiło się właśnie w mediach społecznościowych festiwalu OFF. Czytamy w nim, że:

Pandemia zniweczyła ciężką pracę setek ludzi, którzy przygotowywali dla Was tegoroczną edycję OFF Festivalu Katowice. Artyści, technicy, realizatorzy dźwięku, oświetleniowcy, ochroniarze, kierowcy, nasi pracownicy... – cała branża koncertowa balansuje już dziś na granicy katastrofy. My też stanęliśmy przed największym wyzwaniem w historii festiwalu. Przetrwamy, jeśli nam w tym pomożecie.

Zakupione dotychczas bilety zachowują ważność na kolejny rok. Jutro, tj. w piątek ogłoszony zostanie także pierwszy artysta nowej edycji imprezy.

"Moją największą satysfakcją w tej pracy jest sprawianie Wam satysfakcji, czego nie mogę dzisiaj realizować. Musimy sobie z tym jednak jakoś radzić, a przeszkody są po to, żeby je pokonywać. Trzymajcie się i do zobaczenia za rok!" – dodaje Artur Rojek, dyrektor artystyczny festiwalu.

Przeczytaj także

Pełne oświadczenie organizatorów – sprawdź w mediach społecznościowych

Pełen zapis oświadczenia organizatorów możecie znaleźć w mediach społecznościowych OFF Festivalu. 

Dbajcie o siebie i o innych - kończy się oficjalny komunikat.

Czytaj także: Zobacz koncert Metallici w Londynie w 2016 roku za darmo [WIDEO].

 

Michał Kaczoń Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.