Okładka nowej płyty Iron Maiden ocenzurowana w Niemczech

Robert Skowronski
10.09.2015 07:39
Okładka nowej płyty Iron Maiden ocenzurowana w Niemczech Fot. materiały prasowe

Zwyczajowo z okładki nowej płyty Iron Maiden spogląda na nas Eddie z twarzą wykrzywioną w groźnym grymasie. Dla fana zespołu to żadne zaskoczenie, ale dla niemieckich rodziców już tak, gdyż uznali oni tę grafikę za zbyt kontrowersyjną.

W Kreuzberg, czyli jednej z dzielnic Berlina, został zakryty billboard, który przedstawiał okładkę pierwszego dwupłytowego studyjnego albumu Iron Maiden. Umieszczony on został w pobliżu szkoły, a rodzice odbierający swoje pociechy zdecydowali, że to zbyt przerażający widok i trzeba go koniecznie ukryć przed wzrokiem dzieci. Tak też się stało, a na cenzorującej płachcie czytamy:

Ten plakat nie ma tu racji bytu.

Autorem okładki „The Book Of Souls” jest Mark Wilkinson, który już wcześniej współpracował z grupą tworząc grafikę zdobiącą płyty „Live at Donington” oraz „Best of the ‘B’ Sides”, a także single „The Wicker Man” i „Out of the Silent Planet”. Zdaniem Steve'a Harrisa nowa grafika idealnie współgra z utworem tytułowym. Eddie na „The Book Of Souls” ma nawiązywać do cywilizacji Majów, którzy wierzyli, że dusza żyje po śmierci.

Interesujące jest to, że zespół Iron Maiden zatrudnił specjalnie osobę, która przełożyła tytuły nowych utworów na hieroglify. Dedykowany temu zadaniu był niejaki Simon Martin.

Zdanie rodziców z Berlina co do okładki z pewnością podziela pewien polski portal chrześcijański, który w jednym ze swoich artykułów nie zostawił suchej nitki na Iron Maiden. Odmienne odczucia musi mieć jednak sieć sklepów Tesco, która rozpoczęła sprzedaż płyt winylowych w Wielkiej Brytanii, właśnie od tej płyty. Podejrzewamy, że również Lady Gaga nie widzi niczego szokującego i obraźliwego w tej grafice.

A Wam jak się podoba okładka „The Book Of Souls”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.