Holocaust, barbarzyństwo i wojny, czyli okrutna historia Niemiec w nowym klipie Rammsteina

Aleksandra Degórska
28.03.2019 18:07
Rammstin z klipem Deutschland|undefined Fot. kadr z wideo

Zespół opublikował teledysk do piosenki "Deutschland". Obejrzyjcie kontrowersyjny klip Rammsteina.

Nareszcie! Rammstein w końcu opublikował teledysk do pierwszego singla z nadchodzącej płyty. Utwór "Deutschland" jeszcze przed pojawieniem się narobił sporo zamieszania, bowiem w trailerze singla pokazano fragment teledysku. W wideo zobaczyliśmy muzyków Rammsteina, którzy zagrali ofiary Holocaustu. To spowodowało, że urzędnicy rządowi i przywódcy żydowscy w Niemczech potępili ten rodzaj sztuki. 

Rammstein opublikował teledysk do singla "Deutschland"

W teledysku do najnowszego singla rzeczywiście pojawiła się ta scena. Co więcej w klipie, jak wskazuje sama nazwa singla, przywołano różne wydarzenia z historii Niemiec - zarówno czasy średniowiecza, jak również bardziej współczesne czasy kraju. Oczywiście nie zabrakło scen, które mogą sprawić, że niektórym może zrobić się słabo. W tekście pojawiły się natomiast nawiązania do hymnu Niemiec. 

Przeczytaj także

Utwór zaczyna się od słów "Du hast...", które od razu nasuwają skojarzenie ze słynnym utworem grupy Rammstein. Pod względem muzycznym singiel brzmi, jak na typowego Rammsteina przystało. Sprawdźcie, czy kawałek przypadnie Wam do gustu:

Rammstein- kiedy premiera nowej płyty?

Kiedy natomiast ukaże się nowy krążek kapeli? Premiera wydawnictwa odbędzie się 17 maja 2019 i płyta stanie się pierwszym wydawnictwem zespołu od 10 lat. Poprzedni krążek "Liebe ist für alle da" pojawił się w 2009 roku. Sprawdźcie, jakie piosenki pojawią się na nowej płycie:

Rammstein: Tracklista

 1. DEUTSCHLAND 05:26
 2. +ADI+ 03:00
 3. ++++ DICH 03:00
 4. A+S+Ä+D+R 03:00
 5. ++X 03:00
 6. P+PP+ 03:00
 7. +AS +CH ++E++ 03:00
 8. +IA+AN+ 03:00
 9. WE++ WE+ 03:00
 10. +A++OO 03:00
 11. +ALL++ANN 03:00

Rammstein planuje wydać w sumie 5 klipów promujących nową płytę. Czas pokaże, co zaprezentuje grupa w nowym teledysku - do jednego z klipów szukali statystów, którzy mieli zagrać nago.

Rammstein w Polsce w 2019

Nowe utwory grupy usłyszymy na pewno na żywo na nadchodzącym koncercie kapeli w naszym kraju. Rammstein wystąpi 24 lipca 2019 roku na stadionie Śląskim w Chorzowie.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.