Orkiestra mariachi zagrała poppunkowe utwory

Robert Skowronski
07.04.2016 08:53
Orkiestra mariachi zagrała poppunkowe utwory Fot. LFI / Photoshot / REPORTER / East News

Punk rodem z Kalifornii to przede wszystkim luźne ciuchy i deskorolka. Gatunek spotkał się tym razem z potraktowaniem w iście meksykańskim stylu, a wspomniane atrybuty zostały zastąpione przez sombrera i instrumenty akustyczne oraz dęte.

Zespół mariachi raczej nie miał okazji zapoznać się z poradnikiem o tym jak zostać poppunkowcem, ale wybrany przez grajków repertuar w pełni wpisuje się w szybkie wesołe granie. Instrumentarium zostało wymienione na to cechujące tradycyjne orkiestry z Meksyku. Gitary, mandoliny, trąbki - wszystko co potrzebne, aby rozpocząć prawdziwą fiestę o punkowym zabarwieniu.

Co zagrał zespół? Kawałki stworzone przez Blink-182, Fall Out Boy i trochę mniej kojarzony w naszym kraju New Found Glory. Może i zabrakło tequili (chociaż kto wie co się działo za kulisami), ale wykonanie orkiestry mariachi można uznać za prawdziwie ogniste i rozpalające niczym papryczki jalapeño. Czemu się dziwić? Kalifornijskim skate parkom rozgrzanym w słońcu, w których rozbrzmiewają poppunkowe dźwięki nie jest przecież tak daleko do równie gorących, choć może bardziej zakurzonych, meksykańskich terenów.

Przekonajcie się jak brzmi pop punk potraktowany przez orkiestrę mariachi. Na dobry początek „All The Small Things” zespołu Blink-182:

A tak brzmi „Sugar, We're Goin Down” z repertuaru Fall Out Boy:

Wisienką na pop-meksykańskim torcie niech będzie „My Friends Over You” od New Found Glory:

Związki punkowego grania z meksykańską estetyką sięgają jeszcze lat 90. Przykład takiego przenikania się mogliśmy usłyszeć na płycie „Americana” zespołu The Offspring. To na tym albumie wybrzmiewał „Pretty Fly (for a White Guy)” zagrany przez meksykański zespół Mariachi Campestre.

Zresztą Dexter Holland w późniejszych latach jeszcze kilkukrotnie udowodnił, że jest zafascynowany kulturą z południa Ameryki. Wokalista stworzył własną markę ostrych sosów Gringo Bandito, zaś na ostatnim krążku zespołu znalazł się utwór „O.C. Guns”, w którym meksykańskie wpływy są od razu wyczuwalne:

Jak Wam się podoba pop punk w wykonaniu orkiestry mariachi?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.