„Ostateczny” cover „Welcome to the Jungle” Guns N' Roses

Jakub Gańko
16.03.2016 12:31
„Ostateczny” cover „Welcome to the Jungle” Guns N' Roses Fot. kadr z wideo

Oryginał wszyscy znamy, każdy wskaże też na pewno jakiś cover. A gdyby to wszystko skondensować w jedno wykonanie?

Jeśli są jakieś utwory w świecie rocka, które zasługują na miano legendarnych, „Welcome to the Jungle” z pewnością znajduje się wśród nich. To istna petarda, która odpaliła całą karierę Axla Rose'a, a przez wiele lat rozpoczynała także każdy koncert Guns N' Roses. Utwór znalazł się również w naszym zestawieniu 10 niezapomnianych „otwieraczy” albumów rockowych i metalowych i nie ma się co dziwić, że chciał z niego skorzystać nawet Taco Bell.

Pod względem coverowania nie jest to może „Smoke on the Water”, od którego zaczyna każdy początkujący gitarzysta, ale i tak interpretacji „Welcome to the Jungle” w wykonaniu innych artystów jest na pęczki. O ich zróżnicowaniu przekona Was poniższa kompilacja, zestawiająca wszystkie kobiece, smyczkowe czy metalowe covery utworu Guns N' Roses.

Znalazło się tu miejsce zarówno dla satyry Richarda Cheese'a z płyty „Aperitif for Destruction”, jak i słodkich dziecięcych wykonań, restauracyjnego lounge music, podrabianych Axli Rose'ów i thrashowej sieki. Jak to wszystko do siebie pasuje? Zaskakująco dobrze! Przekonajcie się na własne uszy:

Niestety, tym razem nie możemy stwierdzić, że „wszyscy śpiewają Guns N' Roses”, tak jak miało to miejsce w przypadku Nirvany. W kompilacji ewidentnie zabrakło polskiego akcentu w postaci parodii „Witaj bracie w dżungli”. Ale wybaczamy ten drobny brak.

Nie zapomniano za to o eleganckim coverze „Welcome to the Jungle”, który mieliście już kiedyś okazję zobaczyć u nas w całości. Mieliśmy też trupią kukłę Axla Rose'a, która występowała w metrze.

Jak Wam się podoba taki „ostateczny” cover szlagieru Guns N' Roses?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.