Oto lista piosenek świątecznych dla tych, którzy nienawidzą piosenek świątecznych

23.12.2019 14:27
Mikołaj|north Fot. shutterstock.com

W sieci pojawiła się lista piosenek świątecznych, która ma przekonać do tego typu utworów nawet ich największych przeciwników. 

Święta to czas wspólnego gotowania, ubierania choinki, kupowania prezentów i słuchania specjalnie wybranej na ten czas muzyki. Jednak są osoby, które zamiast tego cukierkowego obrazka widzą okres awantur, potłuczonych bombek przez kota i codziennego odkurzania igieł sypiących się z żywego drzewka, świątecznego szału zakupów i gigantycznych kolejek w marketach. Na deser dostają jeszcze znienawidzone kiczowate przyśpiewki. 

Piosenki świąteczne dla tych, którzy ich nienawidzą

W sieci pojawiła się lista kompozycji, które być może umilą święta nawet ich największym hejterom, którzy zamiast kolejny raz przewracać oczami, zaczną nucić przy stole wesołe melodie. W zestawieniu znajdziemy piosenki zupełnie nieoczywiste oraz całkiem inne wersje znanych świątecznych klasyków. Oto one:

1. Happy Xmas (War Is Over) - John Lennon

"Happy Xmas (The War Is Over)" to wyjątkowa kompozycja wydana w 1971 roku przez Johna Lennona i Yoko Ono. Piosence towarzyszy refleksja na temat wojny w Wietnamie. Chociaż utwór pojawia się na świątecznych albumach i jest emitowany przez stacje radiowe częściej w okresie Bożego Narodzenia - to tak naprawdę protest song o znacznie głębszym znaczeniu, co może zachęcić do odsłuchu sceptyków.

2. Jingle Bells (Batman Smells) - Robert Goulet

Piosenka "Jingle Bells" w wersji Roberta Gouleta pojawiła się w jednym z odcinków serialu "Simpsonowie", w którym Bart otwiera kasyno. Goulet śpiewa na jego otwarciu wyjątkową interpretację świątecznego hitu, która tym razem opowiada o zmaganiach Batmana z higieną osobistą.

3. Little Drummer Boy - Kenny Rogers

"Little Drummer Boy" to klasyczna amerykańska piosenka bożonarodzeniowa. Opowiada o chłopcu, który nie ma nic do złożenia w darze dla nowo narodzonego Jezusa, więc oferuje swój talent - grę na bębenku. W wersji Kennetha Raya Rogersa utwór nabiera całkiem nowego charakteru.

Przeczytaj także

4. Christmas In Hollis - Run D.M.C.

Świąteczną piosenkę ma na koncie również grupa Run D.M.C. Muzycy opowiadają o tym, jak wspaniałomyślnie postanowili nie rabować Świętego Mikołaja w Wigilię. Wszystko dzięki ogarniającemu ich duchowi Bożego Narodzenia. 

5. Let It Snow - Vaughn Monroe

"Let It Snow" to kolejna kompozycja, która jest pozycją obowiązkową na święta, chociaż nie zawiera motywu świątecznego. Utwór napisano w 1945 roku w Hollywood podczas trwającej fali upałów.

6. It’s The Most Wonderful Time For A Beer - The Carlton Dry Christmas Orchestra

"It’s The Most Wonderful Time For A Beer" to parodia z Carlton Dry śpiewana w stylu "The Wonderful Time of the Year". Piosenka szczególną sympatią cieszy się na antypodach, gdzie w święta jest bardzo gorąco, a jedyną zimną rzeczą jest piwo.

Zobacz też: Który świąteczny hit zarabia co roku najwięcej? Nie jest to wcale "Last Christmas" 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.