Ozzy Osbourne chciał zaprosić do współpracy Jimmy'ego Page'a: "Może zgubił telefon?"

22.08.2022 12:28
Ozzy Osbourne Fot. ANDY BUCHANAN/AFP/East News

Bardzo dziwna sytuacja. Okazuje się, że kontakt z Jimmym Pagem jest mocno utrudniony...

Ozzy Osoburne wyda 9 września album "Patient Number 9", na którym pojawi się mnóstwo gości. Na płycie znajdą się gitarzyści Jeff Beck, Eric Clapton, Mike McCready z Pearl Jam oraz długoletnia prawa ręka Zakk Wylde. Przez większość albumu na bębnach gra Chad Smith z Red Hot Chili Peppers, pojawił się tu także nieżyjący już Taylor Hawkins z Foo Fighters. Robert Trujillo z Metalliki, gra na basie w większości utworów z albumu, a w kilku pojawia się Duff McKagan z Guns N’ Roses i Chris Chaney z Jane’s Addiction. Ponadto, współzałożyciel Black Sabbath, gitarzysta i władca riffów Tony Iommi po raz pierwszy pojawia się na solowym albumie Ozzy’ego.

Kto jeszcze mógł się pojawić na tym albumie? Okazuje się, że Ozzy chciał zaprosić Jimmy’ego Page’a, ale miał z nim utrudniony kontakt.

Polecamy

Ozzy Osbourne chciał zaprosić do współpracy Jimmy'ego Page'a: "Może zgubił telefon?"

W rozmowie z Metal Hammer, Ozzy Osoburne wyznał, że chciał, by na jego nadchodzącym albumie pojawił się muzyk Led Zeppelin, Jimmy Page. Dlaczego nie doszło do tej współpracy? Ozzy twierdzi, że gitarzysta po prostu z nim się nie skontaktował:

Nawet nie wiem, czy on jeszcze gra. Pomyślałam, że zaproszenie Erica Claptona, Jeffa Becka i Jimmy'ego Page'a oznaczałoby, iż mam na płycie najlepszych gitarzystów na świecie. Jimmy nigdy nie odpowiedział, może zgubił telefon czy coś?

Polecamy

Tyle w temacie! Jesteśmy bardzo ciekawi, dlaczego Jimmy Page nie odpowiedział na zaproszenie. Może dotrze do niego artykuł Metal Hammer i następnym razem odbierze telefon od Ozzy'ego. To byłoby niezłe wydarzenie, gdyby legendarni muzycy połączyli siły.

Polecamy

Na pierwszy singiel promujący nowy album Ozzy'ego wybrano kawałek "Patient Number 9". W piosence gościnnie pojawia się Jeff Beck. Towarzyszący piosence teledysk został wyreżyserowany przez Todda McFarlane - jest to pierwszy w historii klip zawierający sztukę Ozzy’ego: jego ręcznie rysowane demony zostały animowane i można je zobaczyć podczas solówki Jeffa Becka. Utwór "Patient Number 9" został napisany przez Ozzy’ego, Watta, Roberta Trujillo, Chada Smitha oraz Ali Tamposi. Na kolejny singiel wybrano numer "Degradation Rules".

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.