Pantera "wróci na chwilę", a hejterzy "niech nie przychodzą na koncerty" - tak twierdzi Charlie Benante

16.08.2022 13:34
Pantera "wróci na chwilę", a hejterzy "niech nie przychodzą na koncerty" - tak twierdzi Charlie Benante Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Charlie Benante, który będzie towarzyszył Panterze na ich powrotnej trasie koncertowej, stwierdził niedawno, że tak naprawdę grupa zagra kilka wyjątkowych koncertów, a nie pełnoprawne tournee.

Charlie Benante opowiedział o nadchodzącej trasie Pantery

Żyjący członkowie Pantery mają ruszyć w trasę w 2023 roku, powracając na scenę po ponad 20 latach nieobecności. Wokalista Philip Anselmo i basista Rex Brown mają w przyszłym roku zagrać serię koncertów w Stanach Zjednoczonych, a także w Europie. Grupie w tym ponownym podboju świata metalu pomogą Zakk Wylde z Black Label Society, a także Charlie Benante z Anthraxu.

Polecamy

Ten ostatni niedawno pojawił się na meet & greet z innymi członkami Anthraxu. Tam jeden z fanów próbował wyciągnąć od niego trochę informacji, pytając perkusistę, czy to będzie "wielka, masywna trasa koncertowa", na co Benante odpowiedział, że "nie sądzi, by tak było".

Następnie zapytano go o to, co sądzi na temat hejtu, który niejako wylał się na Anselmo i Browna - tu muzyk stwierdził: "nie przychodźcie, jeśli nie chcecie celebrować muzyki Pantery".  

Polecamy

Benante wyjaśnił w wywiadzie z Eddiem Trunkiem z SiriusXM, że wraz z Zakkiem Wylde'em raczej nie zamierzają dodawać niczego od siebie do muzyki Pantery - zależy im na tym, by jak najlepiej oddać styl, który mieli Vinnie Paul i Dimebag:

Nie mogę tego zrobić jako po prostu perkusista Anthraxu, bo to nie miałoby sensu. Brzmiałoby zupełnie inaczej. Zrobię wszystko w mojej mocy, żebyś mógł zamknąć oczy i usłyszeć Vinniego. Taki mamy zamiar. Brzmienie będzie identyczne.

Billboard podkreślił w swoich pierwszych raportach na temat sytuacji, że zarządcy majątków Dimebaga i Vinniego Paula dali zielone światło nie tylko na trasę, ale również na zaangażowanie do zespołu Zakka Wylde'a i Charliego Benante. Krótko mówiąc - wszystko odbywa się zatem "po bożemu". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.