Papa Emeritus: Muzyka popowa jest bardziej szczera niż metal

Aleksandra Degórska
16.05.2017 10:03
|north Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Lider grupy Ghost zawsze słynął z ciekawych wypowiedzi, ale teraz przeszedł sam siebie, chociaż jego argumentacja nie jest pozbawiona logiki...

Enigmatyczny zespół jakimś cudem daje radę utrzymać swoją anonimowość, choć całkiem niedawno Rob Zombie opublikował zdjęcie z Papą Emeritusem bez maski. Co więcej zwolnieni przez lidera zespołu muzycy ujawnili swoją tożsamość po pozwie, który wytoczyli wokaliście.

Mimo wszystko jest wiele niewyjaśnionych tajemnic związanych z grupą Ghost. W jednym z wywiadów dziennikarz nawiązał właśnie do tej anonimowości, która w obecnych czasach jest trudna do utrzymania, na co Papa Emeritus odpowiedział następująco:

Uważam, że jest to normalne, iż ludzie chcą zerknąć za kulisy. Wiele osób nie robi tego celowo na złość i nie zdaje sobie sprawy, że chodzi tutaj o pewien szacunek.

Ciągnąc ten wątek dziennikarz doszedł do wniosku, że będąc anonimową osobą łatwiej również poradzić sobie ze sławą. Papa Emeritus jednak uważa, że słowo sukces i światła ramp nie można utożsamiać z metalowymi kapelami:

Wiele metalowych kapel ma wymyślne teksty dotyczące smoków czy demonów. Muzyka popowa, jak również indie czy alternatywa są bardziej otwarte i prawdziwsze. Chodzi o uczucia, a nie o powierzchowność czy wytwory fantazji. Mówię to szczerze, bowiem większość tekstów ma podwójne znaczenie. Gdy słyszysz „Year Zero” wiesz, że wszystko kręci się wokół szatana, ale tak naprawdę chodzi o ludzkość.

W sumie myśląc o fantastycznych opowieściach od razu nasuwa się skojarzenie z Ronniem Jamesem Dio, który był mistrzem tej sztuki. Jednak zapewne wielu metalowców rozmyślając o gwiazdach pop raczej zacznie zastanawiać się, czy rzeczywiście można powiedzieć o szczerości artystów, którzy jak wiadomo lubią być na świeczniku i często (choć oczywiście nie zawsze) tworzą muzykę po to, żeby ją korzystnie sprzedać.

 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.