Papa Roach i Five Finger Death Punch odwołali koncert przez ISIS?

Jakub Gańko
23.11.2015 09:55
Papa Roach i Five Finger Death Punch odwołali koncert przez ISIS? Fot. B. Erdödy, CC BY-SA 3.0 + Photoshot / REPORTER / East News

Zespoły Five Finger Death Punch, Papa Roach i Devil You Know w ostatniej chwili musiały odwołać występ w Mediolanie 22 listopada 2015 roku. Skąd wzięły się plotki o zamachu?

Kapele zdecydowały się zrezygnować z koncertów po tym, jak grupa internetowych aktywistów Anonymous doniosła o możliwości ataku terrorystycznego na występie we Włoszech.

„Anonimowi” mieli dotrzeć do wewnętrznej korespondencji ISIS, z której wynikało, że planowane są zamachy w Mediolanie. Grupa Five Finger Death Punch wydała następujące oświadczenie:

Jak niektórzy z Was już wiedzą, krążyło wiele pogłosek o tym, że niedzielny koncert w Mediolanie będzie celem kolejnych zamachów terrorystycznych po zeszłotygodniowym ataku w Paryżu. Zrobiliśmy, co mogliśmy, aby wraz z lokalnym promotorem i władzami zapewnić odpowiednie warunki bezpieczeństwa. Niestety, nie otrzymaliśmy na czas potwierdzenia, że nasi fani byliby w pełni bezpieczni na koncercie. W związku z tym jesteśmy zmuszeni przełożyć nasz występ.

Analogiczną wiadomość możemy znaleźć na profilu zespołu Papa Roach.

Przez cały dzień otrzymaliśmy wiele doniesień o tym, że nasz koncert w Mediolanie 22 listopada będzie celem kolejnego ataku terrorystycznego. Z bólem serca jesteśmy zmuszeni przenieść ten występ na inny termin. Bezpieczeństwo naszych fanów, ekipy i zespołów jest dla nas bardzo ważne. Więcej informacji podamy najszybciej, jak będzie to możliwe.

Grupa Anonymous wycofała się później ze swoich wcześniejszych doniesień. W korespondencji ISIS miała być mowa również o atakach na koncertach we Francji, Stanach Zjednoczonych i Indonezji.

Nie rozsiewaliśmy żadnych plotek o kolejnych możliwych atakach ISIS i szczerze, nie mamy pojęcia, skąd się one wzięły.

Po ataku terrorystycznym w paryskim klubie Bataclan z 13 listopada 2015 roku zespoły rockowe i metalowe z całego świata odwołały swoje koncerty we Francji i trasy koncertowe po Europie. Znalazły się wśród nich takie grupy jak U2, Foo Fighters, Deftones, Lamb of God czy In Flames.

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.