Pat Torpey, perkusista Mr. Big nie żyje. Miał 64 lata

Maciej Koprowicz
09.02.2018 10:31
Pat Torpey, perkusista Mr. Big nie żyje. Miał 64 lata Fot. kadr z wideo

Współzałożyciel Mr. Big zmarł 7 lutego 2018 po ciężkiej chorobie.

Pat Torpey urodził się 13 grudnia 1953 w Cleveland w USA. Zaczął grać na perkusji w wieku 7 lat. Karierę zaczynał jako muzyk sesyjny, występował na koncertach i w programach telewizyjnych z wieloma gwiazdami, m.in. Tiną Turner, Belindą Carlisle i Robertem Palmerem.

W 1987 roku dołączył do powerpopowego The Knack. Rok później założył z Paulem Gilbertem i Billym Sheehanem Mr. Big. Zespół zdobył światową popularność drugim i trzecim albumem, „Lean Into It” i „Bump Ahead”, które przyniosły wiele przebojów, takich jak „To Be With You”, „Green-Tinted Sixties Mind” i cover Cata Stevensa, „Wild World”. Grupa zawiesiła działalność w 2002 i reaktywowała się 7 lat później, także z Torpeyem w składzie.

W 2014 roku perkusista ujawnił, że zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona, co uniemożliwiało mu grę na perkusji. Na trasach koncertowych Mr. Big zastępował go Matt Starr, choć Pat wciąż grał na perkusjonaliach. Pat Torpey zmarł 7 lutego 2018 w wyniku komplikacji związanych z chorobą.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.