Paul McCartney stwierdził, że Beatlesi cierpieli z powodu chorób psychicznych

08.12.2020 12:18
Paul McCartney stwierdził, że Beatlesi cierpieli z powodu chorób psychicznych Fot. BHVP/Roger Viollet/East News

Legendarny muzyk całkiem szczerze opowiedział o przeszłości swojego zespołu, twierdząc z perspektywy czasu, że Beatlesi mieli problemy psychiczne w trakcie swojej kariery.

Beatlesi mieli problemy psychiczne? Tak twierdzi Paul McCartney

Paul McCartney wyjawił niedawno, że The Beatles najprawdopodobniej mieli problemy psychiczne w trakcie szczytu swojej kariery. Jak sam jednak stwierdził, że panowie woleli mówić o nich w swoich piosenkach, aniżeli o nich porozmawiać.

Polecamy

W rozmowie z The Sunday Times, McCartney wyjaśnił, że wraz z Ringo Starrem, Johnem Lennonem i George'em Harrisonem ukrywali swoje problemy, często się z nich naśmiewając. Wyszczególnił specjalnie Johna Lennona, który według niego ukrywał swoje prawdziwe uczucia w piosenkach:

"Help! I need somebody!" - tak napisał. Cóż, ja myślałem, że to tylko piosenka, ale okazało się, że on naprawdę prosił o pomoc. To samo stało się ze mną nieco później, już po rozpadzie zespołu. Wszyscy przeszliśmy przez wiele takich okresów, w których nie byliśmy w żaden sposób szczęśliwi.
Polecamy

Legendarny muzyk dodał również:

Ringo miał ogromne problemy z piciem. A teraz jest Abstynentem Roku! Ale to prawda, było mnóstwo rozmów, które powinniśmy odbyć i problemów, które powinniśmy rozwiązać. Ale wtedy po prostu nie rozmawiało się o zdrowiu psychicznym.

W ogólnym rozrachunku, McCartney stwierdził jednak, że mimo tych problemów, to panowie zachowywali się "całkiem nieźle". Dyskografię Paula McCartneya zamyka wydany w 2018 roku krążek "Egypt Station", a już 18 grudnia na rynku ma się pojawić kolejny solowy album wokalisty o tytule "McCartney III". 

Zobacz także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.