Paul Stanley z KISS o obozach koncentracyjnych: "Także na mnie ciąży ogromna odpowiedzialność"

Joanna Chojnacka
28.01.2019 12:30
Paul Stanley|undefined Fot. AFP/EAST NEWS

Wokalista KISS, Paul Stanley opublikował na swoim Twitterze poruszający wpis. Odniósł się do nazistowskich obozów koncentracyjnych z II wojny światowej.

Grupa KISS przygotowuje się właśnie do pożegnalnej trasy. Muzycy zaproponowali swoim fanom współtworzenie playlisty na Spotify, która może mieć wpływ na ich koncertowy set. Oprócz tego, trwają dyskusję, jaki będzie ostateczny skład zespołu na tournee i czy formacja da szansę słuchaczom pożegnać się z oryginalnymi członkami kapeli. W oczekiwaniu na koncerty fani uważnie śledzą media społecznościowe idoli, gdzie artyści poruszają często nie tylko muzyczne tematy. Na Twitterze Paula Stanleya pojawił się ostatnio wyjątkowy wpis o II wojnie światowej.

Paul Stanley o obozach koncentracyjnych 

Jeden z użytkowników Twittera zamieścił na portalu film "The World At War In Colour", w którym pojawił się materiał nakręcony podczas wyzwolenia obozów koncentracyjnych w Dachau i Buchenwald. Paul Stanley obejrzał wideo, które mocno go poruszyło. Nie bez powodu. Rodzice muzyka są Żydami. Jego matka uciekła z nazistowskich Niemiec do Holandii, a potem do Nowego Jorku. Z kolei rodzice jego ojca pochodzili z Polski. Nic dziwnego, że Stanley opublikował bardzo emocjonalny wpis na temat filmu:

Każdego dnia mam świadomość, że również na mnie ciąży odpowiedzialność wobec tych 6 milionów ludzi zamordowanych i torturowanych w obozach koncentracyjnych. Muszę zrobić wszystko, co w mojej mocy, żeby prawda nigdy nie została zapomniana lub zniekształcona.

KISS na koncercie w Polsce w 2019 roku

Po 45 latach kariery zespół KISS zdecydował zakończyć działalność. Z tej okazji zespół ruszył w obszerną trasę koncertową pod hasłem End of the Road. Jeden z planowanych występów obejmie także nasz kraj. KISS wystąpi w Polsce 18 czerwca 2019 roku w krakowskiej TAURON Arenie. Serwis Antyradio.pl objął wydarzenie swoim patronatem. 

>> TUTAJ KUPISZ BILETY NA KONCERT KISS W POLSCE <<

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.