Paweł Adamowicz pożegnany podczas marszu milczenia utworem "The Sound of Silence" Disturbed

Aleksandra Degórska
15.01.2019 13:01
Wiec w Gdańsku|undefined Fot. Piotr Hukalo/East News

14 stycznia 2019 odbył się marsz milczenia w Gdańsku. Mieszkańcy pożegnali się ze swoim prezydentem słuchając utworu "The Sound of Silence".

Jak podaje PAP, około 16 tysięcy mieszkańców Gdańska uczestniczyło w wiecu poświęconym pamięci Pawła Adamowicza przy pomniku Neptuna na Długim Targu. Wielu miało w dłoniach znicze i nie mogło opanować wzruszenia. Przewodniczący KOD Pomorze, Radomir Szumełda ,powiedział, że początkowo miał to być wiec "przeciwko nienawiści i przemocy", ale w konsekwencji było to spotkanie poświęcone pamięci Pawła Adamowicza, na rzecz dobra, miłości, szacunku i współpracy.

>> "The Sound of Silence": O czym opowiada tekst utworu? [POLSKIE TŁUMACZENIE] <<

Paweł Adamowicz pożegnany podczas marszu milczenia utworem "The Sound of Silence" Disturbed

Pamięć wieloletniego prezydenta miasta uczczono minutą ciszy. Podczas wiecu odbyła się modlitwa ekumeniczna, zaś na zakończenie wiecu puszczono utwór "The sound of silence" z repertuaru Simon and Garfunkel w wykonaniu Disturbed. Gdańszczanie wysłuchali jej w milczeniu.

Mieszkańcy miasta w rozmowach z PAP przyznawali, że nie mogą zrozumieć tej tragedii. Dla nich Gdańsk kojarzył się do wczoraj z bezpieczeństwem, spokojem, solidarnością. Teraz, jak twierdzą, każdy kolejny dzień nie będzie już taki sam.

W wiecu uczestniczyli m.in. szef Rady Europejskiej Donald Tusk, wiceprezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz oraz wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Obecny był również były prezydent Lech Wałęsa.

>> Polak zaśpiewał cover "The Sound of Silence" po polsku<<

Śmierć prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza

Przypomnijmy, że 13 stycznia 2019 wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w Gdańsku przez 27-letniego Stefana W., który podczas finału WOŚP wtargnął na scenę. Prezydent Gdańska w poniedziałek po południu zmarł. W związku z tą sytuacją, Jerzy Owsiak zrezygnował z szefowania fundacją WOŚP.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.