Pearl Jam kazał zniszczyć merch cover bandu. Muzycy Pearl Jamm: "To nie jest zespół, który znamy i kochamy"

19.01.2021 13:20
Pearl Jam Fot. PAWEL SKRABA/REPORTER/East News

Pearl Jam wysłał pismo do tribute bandu zarzucając formacji niszczenie ich marki.

Jak podaje loudwire.com, Pearl Jam wysłał list do tribute bandu Pearl Jamm, by zaprzestał swojej działalności. Zespół chce, by cover band zniszczył merch z logo Pearl Jamm, jak również przekazał swoje konta e-mail oraz domeny internetowe związane z kapelą. Muzycy z Pearl Jamm są załamani, że ich idole tak postąpili i to w środku pandemii, gdy mają problemy finansowe.

Polecamy

Pearl Jam kazał zniszczyć merch cover bandu. Muzycy Pearl Jamm: "To nie jest zespół, który znamy i kochamy"

BBC News skontaktowało się z brytyjskim cover bandem. W piśmie do zespołu wyjaśniono, że niszczy markę Pearl Jam i powoduje dezorientację wśród fanów. Jeden z członków cover bandu wyjaśnił, że nigdy nie doszło do sytuacji, by któryś z widzów pomylił zespoły i domagał się zwrotu pieniędzy za to, że nie zobaczył prawdziwych muzyków Pearl Jam na scenie.

Cover band Pearl Jamm jest bardzo zawiedziony postawą zespołu i napisał list skierowany do ulubionej kapeli, twierdząc, że złamała im serca:

Wiedzieliście o istnieniu naszego tribute bandu od lat i zaczekaliście do globalnej pandemii, by wysłać pismo prawne z groźbami. To nie jest Pearl Jam, który znamy i kochamy, Pearl Jam, który angażuje się w społeczne sprawy i sprzeciwia się gigantom korporacyjnym. A jednak, wasi prawnicy mówią nam, że to wy za tym stoicie.

Zespół wyznał, że nikt nigdy nie pomylił cover bandu z zespołem, podobnie nie było problemów z merchem. Co więcej twierdzi, że nie zniszczył marki Pearl Jam, a wręcz przeciwnie. W związku z otrzymaniem listu muzycy cover bandu zaczęli się zastanawiać, czy jest sens dalej grać.

Wasze działania nie są w waszym stylu i są nieracjonalne, ale mimo to nadal kochamy waszą muzykę. Mamy nadzieję, że pomimo zapewnień, nie wiecie o działaniach, które podejmuje się w waszym imieniu. Zachęcamy was do odpowiedzi publicznie lub prywatnie i wycofania pisma.

Przeczytajcie całe oświadczenie cover bandu:

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.