Pearl Jam poparł Strajk Kobiet podczas koncertu w Krakowie

Maciej Koprowicz
04.07.2018 12:41
Pearl Jam poparł Strajk Kobiet podczas koncertu w Krakowie Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Amerykański zespół po raz kolejny odniósł się do protestów przeciwko projektom zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce.

W Polsce nie milknie dyskusja na temat zmiany prawa aborcyjnego. Na początku lipca 2018 Sejmowa Komisji Polityki Społecznej i Rodziny zajęła się obywatelskim projektem autorstwa komitetu „Zatrzymaj aborcję”. Proponuje on całkowity zakaz aborcji i ograniczenie możliwości badań prenatalnych. Twórcy projektu związani są ze środowiskami katolickimi i prawicowymi.

W proteście przeciwko projektowi w wielu miastach Polski zorganizowano demonstracje. Ogólnopolski Strajk Kobiet 2 kwietnia 2018 w Krakowie zorganizował performance, który miał uzmysławiać społeczeństwo o konsekwencjach wprowadzenia przez parlament projektu „Zatrzymaj aborcję”.

Pearl Jam popiera Strajk Kobiet

Poparcie dla działań Strajku Kobiet wyraził zespół Pearl Jam. Już 1 lipca 2018, na koncercie w Pradze Eddie Vedder nawoływał do wzięcia udziału w marszu w Krakowie dzień później, prezentując transparent go zapowiadający, który otrzymał od jednej z uczestniczek koncertu. Zespół odniósł się do Strajku także podczas koncertu w TAURON Arenie Kraków 3 lipca 2018.

W trakcie wykonywania przez Pearl Jam piosenki „Lightning Bolt” na ekranie wyświetlono wizualizację, przedstawiającą logo Strajku Kobiet. Zdjęcie z koncertu, przedstawiające wizualizację, opublikowano następnie na oficjalnym profilu twitterowym Pearl Jam.

Pearl Jam w Krakowie – galeria

Zobaczcie naszą fotorelację z koncertu Pearl Jam w TAURON Arenie Kraków 3 lipca 2018 w obiektywie Romany Makówki.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.